پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 13 دی 1393

همایش متمرکزعمره‌گزاران هرمزگان برگزار شد

همایش عمره گزاران استان هرمزگان امروز در سالن ورزشی فجر بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حج وزیارت هرمزگان، همایش عمره گزاران هرمزگانی امروز در سالن ورزشی فجر بندرعباس برگزار و گروهی از عمره‌گزاران هرمزگانی که قرار است تا به زودی به سفر عمره مشرف شوند، آموزش‌های لازم را برای این سفر معنوی فرا گرفتند.

مدیر حج و زیارت استان هرمزگان در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک ربیع الاول ، در خصوص اهداف همایش متمرکز آموزشی – توجیهی، درجه بندی هتل های مکه مکرمه و مدینه منوره، مسائل اجرائی و امنیت سفر و رعایت قوانین ومقررات کشور میزبان، توجیه هزینه سفر، برای زائرین خانه خدا مطالبی مطرح کرد.

وی گفت: افرادی که به این سفر معنوی مشرف می‌شوند قدر آن را بدانند و از همه لحظات این سفر به خوبی بهره گیرند.

امان الله ماندگاری با بیان اینکه سفر زائرین هرمزگانی به عمره مفرده از 20 آذر آغاز شده است، اظهارداشت: بیش از 7هزار هرمزگانی قرار است تا 27 خرداد سال 94 به عمره مفرده مشرف شوند.

وی افزود: 4 جلسه آموزشی برای زائران عمره مفرده پیش‌بینی شده، که 3 جلسه توسط دفاتر زیارتی و یک جلسه به صورت همایش متمرکز در مرکز استان برگزار می‌شود.

مسئول دفتربعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت هرمزگان هم در این همایش به اهمیت سفر به سرزمین وحی اشاره کرد و گفت: افرادی که قرار است به سرزمین وحی اعزام شوند قبل از سفر به درگاه الهی توجه کنند و از خداوند متعال بخواهند به آن‌ها توفیق دهد تا پس از سفر عمره مفرده نیز از گناهان فاصله بگیرند و در مسیر حق حرکت کنند.

وی از حجاج هرمزگانی خواست سفیر فرهنگی خوبی برای کشور ایران باشند و فرهنگ اسلامی ایرانی را در کشور عربستان به نمایش بگذارند.

حجت الاسلام معصومی افزود: انتظار می رود که حرمت و احترام این سفر معنوی حفظ شود و شان و منزلت حج رعایت شود زیرا که حاجیان، مهمان خدا هستند و این افتخار بزرگی است.

وي بر استفاده بهينه از اين فرصت استثنائي و اجتناب از به هدر دادن اين اوقات ارزشمند تاکید کرد.

پلیس فرودگاه استان هرمزگان نیز در این مراسم گفت: کادر پلیس فرودگاههای استان بسیار مجرب و چیره دست هستند و هرگونه جاسازی مواد مخدر را به راحتی کشف می کنند؛ بهتر است آن دسته از زائران که مشکل اعتیاد دارند قبل از سفر، این مشکل را رفع کنند.

سرهنگ دولت یاری افزود: تمامی این اقدامات پلیس فرودگاه برای صیانت از زائران انجام می شود زیرا به فرض محال که فرد موفق به انتقال مواد مخدر به کشور عربستان شود، امکانات فنی آنها به یقیین مواد را کشف کرده و مشکلاتی زیادی را برای زائر به وجود خواهد آورد.

وی، افزود: خروج قرص‌های کدئین‌دار، استامینوفن، متادون، ترامادول، دیازپام و دارو‌های گیاهی از کشور ممنوع است وکسانی که مشکلی دارند و باید دارویی با خودشان به این سفر ببرند، داروهایشان را با مدیران کاروان‌ها یا پزشک کاروان هماهنگ کنند.

در ادامه اين همايش باشكوه كه با شركت گسترده زائران همراه بود، حجت الاسلام عدالت یکی از روحانیون کاروان ضمن بيان پاره اي از فلسفه و اسرار سفر روحاني حج و عمره، شان و منزلت امت اسلامي، در خصوص اهميت سفر معنوي حج و عمره و آثار و بركات فردي و اجتماعي آنها بیان کرد: اين سفر روحاني باعث آمرزش گناهان، تطهير روحي و رواني زائر و مايه بركت در زندگي فردي و اجتماعي فرد مي‌گردد.

وی در ادامه اين همايش آموزشي توجيهي، با همکاری جمعی از مدیران و زائران كه لباس احرام بر تن كرده بودند ضمن تشريح واجبات و محرمات احرام، با استفاده از ماكت موجود كعبه معظمه در محل همايش، احكام مربوط به طواف، نماز طواف و سعی صفا مروه به تفصيل صحبت كردند.

بنا به این گزارش در این همایش زائرین 14 کاروان از شرکت ها و دفاتر خدمات زیارتی استان حضور داشتند.

انتهای پیام/

روتیتر: همایش، عمره، هرمزگان، حج وزیارت