پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 15 شهریور 1395

مراسم بزرگداشت شهدای منا در استان خراسان شمالی برگزار شد

اولین سالروز شهدای منا با حضور جناب آقای مهندس اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت روز یک شنبه 14 شهریورماه در بجنورد برگزار گردید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت خراسان شمالی ، آقای مهندس اوحدی معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت جهت شرکت در مراسم بزرگداشت شهدای منا و دیدار با خانواده های محترم ایشان، به استان خراسان شمالی سفر نمودند .

بر اساس این گزارش مراسم بزرگداشت سالروز شهدای منا با مشارکت بنیاد شهید و ایثارگران ، نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری و مدیریت حج و زیارت از ساعت 10 الی 12 در محل مجتمع فرهنگی ورزشی ایثار و با حضور خانواده های معزز شهدای منا و جمعی از مسئولین استان و کارگزاران زیارتی برگزار گردید.

رئیس سازمان حج و زیارت آشفتگی مدیریتی و بی کفایتی عوامل سعودی را در تشدید تبعات این فاجعه موثر دانست و شرحی از پیگیری های امدادی ، شناسایی پیکرهای مطهر شهدا و انتقال آن ها به کشور اسلامی ایران و تاثیر بیانات مقام معظم رهبری در تغییر رویکرد و تعامل عوامل عربستان سعودی را بیان کرد .

مهندس اوحدی در ادامه به استناد آیات قرآن از شهداء به عنوان شاهدان زنده ای که در نزد پرودگار خود از روزی های معنوی بهره مند هستند یاد نمود و گفت: به گفته قرآن کریم شهدا برای خانواده ها و نزدیکان خود بشارت دهنده خیر هستند .

در این مراسم ، آقای نوروزیان معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان شمالی گزارش مختصری از اقدامات انجام شده در استان جهت پیگیری امور مربوط به حادثه منا در استان ارائه نمودند .

روتیتر