پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 15 اردیبهشت 1396

برنامه ريزي برای اعزام یک میلیون زائر به عتبات در سالجاری/ احتمال از سرگیری سفر زیارتی عتبات در سوریه

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه لغو روادید یک حرکت دو سویه برای دو کشور ایران و عراق است و در نهایت موجب گسترش سفر زائران خواهد شد، اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران علاقمند به لغو روادید می باشد و به جد به دنبال حذف روادید برای اعزام زائران برای سفر به عتبات عالیات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ حميد محمدي با بیان اینکه «شور اشتیاق زیارت عتبات همه ساله رو به افزایش است»، گفت: در حالی که در سال 91 در حدود 200 هزار نفر برای حضور در آیین اربعین عازم عتبات شدند، این رقم پس از گذشت چهار سال در سال 95 به حدود دو میلیون و 500 هزار نفر رسید.

وی افزود: برنامه ریزی امسال ما برای اعزام حدود یک میلیون نفر زائر به عتبات عالیات است. 

رييس سازمان حج در ادامه عنوان كرد: وزارت گردشگری سوریه نیز برای از سر گیری اعزام زائران ایرانی به آن کشور جلسات و  مکاتباتی داشته است و تقاضا دارد با توجه به آماده سازی فضای موجود این مهم هرچه سریعتر به انجام رسد.

آقای محمدی با اشاره به اینکه هم اکنون زائران کشورهای عراق، لبنان و شیعیان کشورهای حوزه خلیج فارس برای زیارت عازم سوریه می شوند، گفت:‌ شرایط کلی برای اعزام زائران ایرانی به سوریه را بررسی کرده ایم و در صورت اطمینان از تامین امنیت آمادگی برای از سرگیری اعزام وجود دارد.


وی تصریح کرد: به لحاظ ظرافت های موجود باید بررسی های دقیق تری به خصوص در زمینه مسایل امنیتی برای زائران انجام گیرد که اگر به نتیجه نهایی رسیدیم احتمال اعزام در شش ماهه دوم امسال نیز وجود دارد.

روتیتر: رييس سازمان حج و زيارت خبر داد؛