پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 11 شهریور 1397

رستوران بین راهی محمدیه محلی برای استراحت زایران مدینه

 مکه مکرمه- پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت- در 220 کیلومتری مسیر مکه به مدینه و قبل از ورودی شهر پیامبر(ص) رستوران شکیل، به همراه محلی برای استراحت و نماز وجود دارد که امسال برای نخستین بار در اختیار زایران ایرانی قرار گرفته است.
زایران مدینه بعد که قصد عزیمت از مکه به مدینه را دارند و همچنین زایرانی که برای بازگشت به ایران باید از مکه به فرودگاه مدینه مراجعت کنند، در طول مسیر مکه به مدینه، استراحت کوتاهی در این رستوران بین راهی(محمدیه) دارند و یک وعده غذای گرم را تناول می نمایند.
اما این رستوران که بعد از ایام تشریق فعالیت خود را آغاز کرده است، به نحو احسن به زایران عزیز خدمات رسانی می کند.
طبخ و پخت غذا در رستوران بین راهی محمدیه به صورت سنتی و توسط آشپزهایی ماهر صورت می گیرد و در وعده های ناهار یا شام، غذای تازه (خورشت قیمه) تهیه و توزیع می شود.
روزانه 5 هزار نفر از زایران کشورمان، ساعتی قبل از ورود به مدینه منوره در رستوران بین راهی محمدیه استراحت کوتاهی می کنند و ضمن میل غذا، تجدید قوایی برای ادامه مسیر خواهند داشت.
رستوران بین راهی محمدیه از لحاظ بهداشتی و  امکانات لازم برای استراحت بین راهی به صورت مناسبی تدارک دیده شده است و زایران برای وقفه کوتاه خود احساس رضایت می  کنند.
تعداد غذاهایی که باید در رستوران محمدیه توسط کادر مجرب، تهیه شود به صورت روزانه و به طور سیستمی به آشپزها اعلام می شود و در این زمینه نیز از فناوری  و روشهای الکترونیکی  استفاده شده است.
بهنام اصلانی سرآشپز این رستوران بین راهی که در حال تهیه غذای ناهار زایران است می گوید: بنده تا ایام تشریق در آشپزخانه الافندیه فعالیت می کردم و بعد از راه اندازی این رستوران، در حال حاضر در خدمت زایران عزیز هستم.
وی می افزاید: روزانه بنابر درخواست مطرح شده از سوی سیستم، طبخ غذا (خورشت قیمه) انجام می گیرد و این فرآیند با حضور 7 نفر  تهیه و توزیع می شود.
سرآشپز رستوران محمدیه می گوید: کادر آشپزی در رستوران محمدیه به همان اندازه آشپزخانه الافندیه فعالیت می کنند و در این راستا که خادمی به زایران است ، شبانه روز نمی شناسند.
اصلانی توضیح می دهد: بچه های فعال در رستوران محمدیه با وضو به طبخ غذا می پردازند و به اذعان غالب زایران، غذاهای تهیه شده از کیفیت و طعم مناسبی برخوردار است.
سعید حلاف آشپز این رستوران که در حال تهیه ملزومات خورشت قیمه است نیز می گوید: از ساعت  4 صبح تا 12 شب به فعالیت می پردازیم و از خادمی برای حجاج خانه خدا نیز لذت می  بریم؛ امیدواریم رضایت حداکثری زایران را از رستوران بین راهی محمدیه و تلاش های خادمان شاهد باشیم.
به غیر از آشپزها و کمک آشپزها، سایر مسئولان ذیربط  در رستوران محمدیه به صورت عاشقانه و تمام وقت به فعالیت می پردازند که امیدواریم این نوع برنامه ریزی که برای سلامت و کرامت حجاج در نظر گرفته شده، موجب رضایت خداوند منان و خود زایران باشد.

روتیتر