پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت

تاریخ: 31 مرداد 1398

مدیر تعذیه و تدارکات حج 98: پخت یک میلیون و 731 هزار قرص نان در عربستان

مدیر تغذیه و تدارکات عملیات حج 98 گفت : از ابتدای عملیات حج با انتقال 4 واحد پخت نان از کشورمان به عربستان کار تهیه نان متناسب با ذائقه زائران ایرانی را عهده دار شدیم و تا کنون یک میلیون و 731 هزار قرص نان در این واحدها تولید و عرضه شده است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان حج و زیارت ، مهران فرشید در این زمینه به خبرنگار ما افزود : در عین حال از بخشی از نیاز را از کارخانجات نان عربستان تامین کردیم که خیلی متناسب با ذائقه حجاج ایرانی نیست و در این راستا امسال پخت نان ایرانی برنامه ریزی شد.

 وی اظهار کرد : با توجه به اینکه نخستین سال اجرای این برنامه بود ، اما تجربه خوبی برای خدمت رسانی به حجاج کشورمان است و تلاش می شود در سال آینده با رفع نقاط ضعف و کاستی کیفیت نان از شرایط مطلوب تری برخوردار شود.

وی افزود : این 4 واحد فقط در روز گذشته 64 هزار قرص نان تولید کرده اند.

 فرشید در ادامه با اشاره به فعالیت واحدهای مختلف در طبخ غذای مورد نیاز حجاج هم گفت : در مکه همچنان دو آشپزخانه بزرگ افندیه با پخت بیش از 40 هزار پرس در هر وعده در شرایط کنونی و ابوجدائل با بیش از 13 هزار پرس غدا فعال هستند و دو مجموعه خودپخت میلینیوم با 1500 پرس در هر وعده و الدانه 2 هزار پرس هم به حجاج ما در این شهر خدمت رسانی می کنند.

 وی اظهار کرد :  در مدینه نیز هم اکنون دو آشپزخانه زین و دخیل فعال هستند اما در روز گذشته فقط مجموعه دخیل با پخت بیش از 5 هزار پرس در هر وعده فعالیت کرده است.

 به گفته وی ، در مجموع 125 هزار پرس غذا در هر وعده در شرایط کنونی طبخ و به زائران ارائه می شود.

 وی تصریح کرد : این واحدها تا آخرین روز با حفظ کیفیت خدمات مناسب و شایسته حجاج مان را با همت مضاعف ارائه خواهند داد و امید است رضایت زائران ضیوف الرحمن در حد مطلوبی فراهم شود.

روتیتر