پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

عربستان تاکنون هیچ شرطی برای حج امسال اعلام نکرده است

  • 17 اردیبهشت 1399
  • 18:03
  • حج تمتع
  • 0 دیدگاه
  • 1199 بازدید
  • Article Rating
عربستان تاکنون هیچ شرطی برای حج امسال اعلام نکرده است
مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت گفت : عربستان تاکنون هیچ شرطی برای اعزام حج امسال اعلام نکرده است و خبر اعمال محدودیت تکذیب می شود .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت ، روح الله پور شعبان تصریح کرد : تا کنون عربستان هیچ شرطی برای حج امسال اعلام نکرده است، بدین ترتیب نمی توان محدودیتی برای ثبت نام زائران بیت الله الحرام و معاینات آنها اعمال کرد و برنامه های اجرایی به روال سال های قبل ادامه دارد.

** تکذیب خبر محدودیت سنی برای ثبت نام و معابنه زائران حج

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت افزود : روند نام نویسی از دارندگان اسناد دارای اولویت حج امسال همچنان ادامه دارد و تاکنون بیش از 75 درصد ظرفیت کاروان ها تکمیل شده است.

پور شعبان تصریح کرد : زائران پس از قطعی کردن ثبت نام برای پرداخت مرحله نخست هزینه تشرف خود اقدام کرده اند و در ادامه این روند ، معاینات پزشکی این دسته از زائران به منظور تایید سلامت جسمانی آنها انجام خواهد شد .

وی تاکید کرد : بر خلاف اخبار منتشر شده هیچگونه اعمال محدودیت سنی برای ثبت نام و انجام معاینات حجاج صورت نمی گیرد و خبر اعمال محدودیت تکذیب می شود .

** روند معاینات پزشکی زائران همچون روال گذشته
پورشعبان به شرایط موجود در جهان اشاره و اعلام کرد : سازمان حج و زیارت همه حالت های مختلف را در برنامه ریزی های خود مد نظر دارد و متناسب با آن راهکارهای مختلفی را پیش بینی کرده است.

وی گفت : معاینات پزشکی کارگزاران و عوامل اجرایی از امروز آغاز شده است و معاینات ضیوف الرحمان نیز از هفته آینده با همان شروط و قوانین سال های گذشته آغاز خواهد شد.

وی درباره چگونگی معاینات زائران توضیح داد : معاینه حجاج 99 به صورت مرحله ای خواهد بود و فعلا افراد زیر 60 سال به منظور تایید استطاعت جسمی معاینه می شوند اما با توجه به شرایط کنونی ؛ در معاینات پزشکی امسال علاوه بر ادامه روال همیشگی ؛ کد هایی را برای زائران همچون سن ، بیماری های قلبی و ریوی ،دیابت و .. در نظر گرفته ایم تا در صورت اعلام و اعمال محدودیت اعزام از سوی عربستان ، بتوان زائران دارای توانایی را به راحتی تفکیک و اعزام کرد.

روح الله پور شعبان به حج سال های گذشته نیز اشاره و اظهار کرد : در سال های قبل حتی بیماران دیابتی و دیالیزی در این سفر معنوی حضور داشتند و با هماهنگی های صورت گرفته ، برای دیالیز به بیمارستان اعزام و موفق به انجام اعمال خود می شدند اما با در نظر گرفتن شرایط امسال ؛ معاینات با دقت انجام و زائران در تایید سلامت جسمانی دسته بندی می شوند تا در صورت اعمال محدودیت و حذف بخشی از زائرین ؛ متقاضیانی که در نوبت تشرف می باشند فراخوان شوند و برای تکمیل سهمیه اختصاص یافته به کشورمان اقدام شود.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت در پایان تصریح کرد : همه اقدامات ، دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی برای حضور زائران در سرزمین وحی بررسی و آماده شده است به نحوی که حتی برای بیماران احتمالی ؛ اتاق قرنطینه در نظر گرفته ایم .
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.