پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

لزوم توانمند سازی کارگزاران و اقتصادی کردن دفاتر زیارتی

  • 27 اردیبهشت 1399
  • 13:54
  • RSS
  • 0 دیدگاه
  • 217 بازدید
  • Article Rating
لزوم  توانمند سازی کارگزاران و اقتصادی کردن دفاتر زیارتی
حجت الاسلام والمسلمین نواب خواستار استفاده از راهکارهای مناسب برای شرکت های مرکزی کارگزاران و دفاتر خدمات زیارتی جهت برون رفت از شرایط کنونی و اقتصادی کردن این مجموعه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت به نقل از بعثه مقام معظم رهبری، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در دیدار با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی استان تهران با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا مشاغل مختلف از جمله خدمات زیارتی را تحت تاثیر قرارداده است، افزود: با پیگیری سازمان حج و زیارت، دفاتر زیارتی نیز از حمایت دولت برای مشاغل آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا بهره مند شدند.

وی افزود: مشکلات شرکت های مرکزی کارگزاری و دفاتر زیارتی همچنان ازطرق مختلف ازجمله ارتباط با مسئولان دنبال خواهد شد تا آنچه ممکن است به آنها کمک شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت با بیان اینکه ویروس کرونا در کنار تحریم های ظالمانه آمریکا اقتصاد داخل را به شدت تحت تاثیر قرار داده است، اظهار داشت: عمر ترامپ و آمریکا برای اینکه ملت شجاع و فداکار ایران را به زانو درآورد، طولانی نخواهد بود و این ملت با کمک خداوند از این مرحله به سلامت عبور خواهد کرد.

وی با اشاره به سخنان جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی ترامپ مبنی براینکه انقلاب اسلامی به 40 سالگی نخواهد رسید و ما جشن کریسمس ۲۰۱۹ را در تهران می‌گیریم، گفت: مردم ایران جشن چهل سالگی انقلاب خود را برگزار کردند و این بولتون بود که از کاخ سفید رفت.

حجت الاسلام والمسلمین نواب تصریح کرد: از معجزات انقلاب اسلامی ایران است که با وجود تحریم ها و کمبودها، ایران اسلامی توانست بیماری کرونا را مهار کند و با نبوغ جوانان خود حتی کیت های آزمایشگاهی تشخیص این ویروس را به کشورهای مختلف از جمله آلمان و ترکیه صادر نماید.

وی خدمت درمجموعه حج، عمره و عتبات عالیات را ارزشمند توصیف کرد و گفت: شما با عشق و انگیزه خدمت به زائر وارد این عرصه شده اید و بخاطرهمین انگیزه راههای دیگر را کنار گذاشتید و موارد مطرح شده در این جلسه با هماهنگی سازمان حج وزیارت دنبال خواهد شد.

نماینده ولی فقیه همچنین برلزوم توانمند سازی کارگزاران زیارتی و اقتصادی کردن دفاتر زیارتی با بهره گیری از ظرفیت های بدنه و تجربیات پیشکسوتان تاکید کرد.

وی درباره فعالیت کاروان های آزادبرنیز گفت: فعالیت این کاروان ها باید هدفمند شود و سازمان حج و زیارت باید چارچوبی برای آن تعریف کند.

برپایه این گزارش، در ابتدای این جلسه آقایان مجتبی حیدری مدیرعامل و حسن کریمیان فر رئیس هیئت مدیره شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی استان تهران از وضعیت این دفاتر گزارشی ارائه و برافزایش مشکلات آنها بعد از شیوع ویروس کرونا و متوقف شدن اعزام ها به عتبات تاکید کردند.

مسئولان این شرکت همچنین برخی از چالش های موجود ازجمله درحوزه نیروی انسانی، تحمیل هزینه های نظارتی ، لزوم استقرار دفاتر زیارتی در اماکن اداری و تجاری و برخورد دوگانه با وظایف محوله به شرکت های مرکزی کارگزاران را برشمردند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.