پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زيارت

زائران در سفر حج بیش از 5000 دلار همراه خود نبرند

زائران در سفر حج بیش از 5000 دلار همراه خود نبرند

غلامرضا رضایی معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت گفت : حجاج در سفر به سرزمین وحی بیش از 5000 هزار دلار همراه خود نبرند.

وی افزود: با توجه به بخشنامه اخیر دولت عربستان کلیه زائران، مدیران کاروان ها و مجموعه ها و عوامل ستادی و اجرایی که عازم سفر حج می باشند، فقط می توانند مبلغ 5000 دلار یا معادل آنرا همراه داشته باشند.

رضایی تأکید کرد: در پروازهای هواپیمایی سعودی اظهارنامه ای بین مسافران توزیع می شود که کلیه افرادی که بیش از مبلغ یادشده همراه داشته باشند، لازم است پس از تکمیل اظهارنامه مذکور، در فرودگاه مقصد، آنرا به گمرک ارائه و ممهور به مهر نماینده گمرک در فرودگاه های مدینه و جده نمایند تا هنگام بازگشت، در فرودگاه عربستان مورد سؤال واقع نشوند.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت یادآور شد: زائرینی که با پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایر و ماهان به سرزمین وحی عزیمت می نمایند، در صورت همراه داشتن مبلغ بیش از 5000 دلار لازم است پس از ورود به فرودگاه مدینه و جده اظهارنامه مذکور را در فرودگاه مقصد دریافت و نسبت به تکمیل و ارائه آن به نماینده گمرک در آن فرودگاه و ممهور کردن آن اقدام نمایند.

لازم بذکر است بر اساس مصوبه بانک مرکزی، زائران حج تمتع سالجاری 300 دلار ارز مسافرتی با نرخ مبادله ای دریافت می کنند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.