پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

برگزاری پنجمین همایش تجدید میثاق بندگی خدا و برادری مسلمین

برگزاری پنجمین همایش تجدید میثاق بندگی خدا و برادری مسلمین
برای پنجمین سال متوالی در قالب یک آیین وحدت بخش زائران اهل سنت استان گلستان در حرکتی ابتکاری روز 11 ذیحجه در سرزمین مقدس منا میزبان زائران شیعه و سنی سایر استان ها شدند و همایش پرمفهوم تحت عنوان «تجدید میثاق بندگی خدا و برادری مسلمین» را با هدف وحدت و انسجام شیعه و سنی و تقریب مذاهب برگزار کردند.
در جلسه امشب 24 مهرماه پس از خوشامدگویی و گزارش کوتاه مهدی شیخی مدیر حج و زیارت استان گلستان، مهندس اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت با ابلاغ سلام نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی پیرامون وحدت  یک ضرورت و شعار مکتبی سخن گفت و به مقام والای شهدای اهل تسنن اشاره کرد و ضرورت رعایت اصول وحدت آفرین را در این عصر بیش از پیش اعلام کرد و خواستار تحقق آن بین کلیه مسلمین جهان گردید.
وی با تذکر سیره نبوی(ص) و ائمه طاهرین(ع) و آموزه های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری آیات و روایات مربوط را قرائت کرد و از طراحان این همایش معنوی و سیاسی تقدیر کرد.
دئیس سازمان حج و زیارت وحدت را اعجاز حج معرفی کرد که در یک آیین مشترک حول یک مکتب  با یک شعار و لباس واحد گرد می آیند. پیامبر اکرم(ص) نیز نسبت به احوال دیگران بی تفاوت نبودند و حتی خود را برای اعتقادات مردم به زحمت می انداختند.
سپس حجت الاسلام و المسلمین دکتر زمانی با تکیه بر آیات و روایات پیرامون وحدت سخن گفت و از ابتکار عمل مدیران کاروانهای حج گلستان و مدیر حج و زیارت استان گلستان به نیکی یاد کرد.
متعاقباً از سوی مولوی یعقوبی از علمای اهل سنت گلستان ایجاد تفرقه و نفرت توسط دشمنان اسلام را دسیسه سیاسی علیه اسلام نامید که از آنها باید تبری جست.
وی افزود: پیامبر(ص) برای غیر مسلمین هم دلسوزی می کرد.
در پایان جلسه مهدی شیخی بار دیگر از حضور علما و مجریان حج تشکر کرد و این نشست را یک حرکت ستودنی خواند و بیانیه پنج ماده ای قرائت گردید.


امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.