پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

آغاز بازگشت حجاج ایرانی از 28 مهرماه

آغاز بازگشت حجاج ایرانی از 28 مهرماه
معاون فرودگاهی ستادهای سازمان حج وزیارت در عربستان از آغاز پروازهای بازگشت حجاج ایرانی از 28 مهرماه به کشور خبر داد.
حسن سرخوش معاون فرودگاهی ستادهای سازمان حج وزیارت در عربستان در گفتگو با روابط عمومی سازمان حج وزیارت از آغاز پروازهای بازگشت حجاج ایرانی از 28 مهرماه به ایستگاه های پروازی کشور خبر داد.
بنا براین گزارش اولین پرواز بازگشت توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) در ساعت 5:30 صبح به وقت محلی، فرودگاه بین المللی جده را به مقصدفرودگاه مهرآباد تهران ترک خواهد کرد و پروازها از فرودگاه جده  تا 11 آبان ماه ادامه خواهد داشت.
سرخوش دراین گفتگو گفت: کل حجاج ایرانی طی 182 پرواز به کشور بازخواهند گشت که 91 پرواز از فرودگاه جده و نیز 91 پرواز هم از فرودگاه  مدینه منوره خواهد  بود؛ اولین پرواز از فرودگاه مدینه منوره نیز 4آبان ماه شروع و تا 18 آبان ماه ادامه خواهد داشت که آخرین پرواز به مقصد فرودگاه بین المللی مهر آباد تهران خواهد بود.
یراساس برنامه ریزی های صورت گرفته 25 درصد پروازها توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)،25 درصد توسط شرکت هواپیمایی ماهان و 50 درصد نیز توسط هواپیمایی سعودی صورت خواهد گرفت.
معاون فرودگاهی ستادهای سازمان حج وزیارت در پایان از حجاج محترم خواست به نکات و تذکراتی که قبلاً از طرق مختلف به آنها اطلاع رسانی گردیده توجه نمایند که بر اساس برخی از این نکات حجاج محترم تنها می توانند 2 عدد ساک دراندازه استاندارد اعلام شده توسط سازمان حج وزیارت وگمرک جمهوری اسلامی ایران را جهت انتقال به ایران تحویل واحد بار دهند و همچنین هر نفر تنها می تواند یک بسته حداکثر 5 کیلوگرمی همراه خود به داخل هواپیما ببرد.
متذکر می گردد بار حجاج محترم 36 ساعت قبل از پرواز  از طریق واحد بار در مقابل ساختمانهای محل اقامت حجاج ایرانی درمکه مکرمه  تحویل گرفته می شود و حجاج عزیز در صورتی که آب زمزم از شرکت تعیین شده تهیه نموده و قصد انتقال به ایران د اشته باشند اگر پرواز آنها با شرکتهای هواپیمایی هما یا ماهان باشد می بایست در زمان مراجعه همراه ساکهای خود تحویل واحد بار دهند و اگر پروازشان با هواپیمایی سعودی ایر باشد، می بایست در محل فرودگاه جده تحویل واحد بار مربوطه بدهند.


امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.