پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

حضور وزير ارشاد در هشتمين اجلاس وزراي فرهنگ كشورهاي اسلامي

حضور وزير ارشاد در هشتمين اجلاس وزراي فرهنگ كشورهاي اسلامي
هشتمين اجلاس وزراي فرهنگ كشورهاي اسلامي، از اول بهمن به مدت دو روز با همكاري سازمان آيسسكو در مدينه منوره برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت، كنفرانس اسلامي وزيران فرهنگ كه روز چهارشنبه در مدينه منوره به كار خود پايان داد، طرح اجرايي ابتكار عبدالله بن عبدالعزيز پادشاه عربستان در خصوص گفتگو ميان اتباع اديان و فرهنگها و چشم اندازهاي آينده را تصويب كرد.

اين اجلاس با عنوان «تقويت حقوق فرهنگي در جهان اسلام براي خدمت به گفت‌و‌گو و صلح» در دانشگاه «طيبه» مدينه برگزار و وزارت فرهنگ و اطلاع‌رساني عربستان و سازمان همكاري اسلامي در برگزاري آن همكاري داشتند.

دكتر «عبدالعزيز بن محيي الدين خوجه» وزير فرهنگ و رسانه عربستان سعودي درباره هشتمين كنفرانس وزراي فرهنگ كشورهاي اسلامي توضيح داد: كنفرانس وزراي فرهنگ جهان اسلام با عنوان «تحكيم حقوق فرهنگي در جهان اسلام براي خدمت به گفتگو و صلح» و به منظور بررسي اوضاع كنوني كشورهاي اسلامي و تأثير آن بر فرهنگ و انديشه ملت‌ها برگزارشد.

در كنفرانس مذكور رؤساي كشورهاي اسلامي و سازمان‌هاي بين المللي مرتبط با امور فرهنگي به همراه وزراي فرهنگ كشورهاي اسلامي حضور داشتند و درباره اوضاع فرهنگي كشورهاي اسلامي به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اين اجلاس تا روز گذشته ادامه داشت و طرح پادشاه عربستان در زمينه گفت‌و‌گوي اديان و فرهنگ‌ها و همچنين تقويت حقوق فرهنگي براي خدمت به گفت‌و‌گو و صلح در آن بررسي شد.

همچنين، وزير اطلاع‌رساني و فرهنگ عربستان با حضور شماري از وزاري فرهنگ كشورهاي عربي و اسلامي، نمايشگاه كتاب مدينه را افتتاح كرد.

از سوي ديگر شركت كنندگان در اين كنفرانس كه در دانشگاه مدينه برگزار شد در جريان گزارشهاي ملي كشورهاي عضو سازمان همكاري اسلامي در خصوص تلاشهايشان در اجراي راهبرد فرهنگي جهان اسلام قرار گرفتند.

اين كنفرانس همچنين با طرح اسلامي در خصوص حقوق فرهنگي موافقت كرد.

همچنين كشور عمان به عنوان ميزبان نهمين كنفرانس اسلامي وزيران فرهنگ كشورهاي اسلامي انتخاب شد كه در ماه نوامبر ۲۰۱۵ برگزار مي‌شود.

شماري از وزيران فرهنگ كشورهاي اسلامي تاكيدكرده بودند: اميدواريم تصميمات قاطع و محكمي در اين كنفرانس در خصوص مبارزه با افراط گرايي گرفته شود.

آقاي علي جنتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي كشورمان نيز در هشتمين اجلاس وزراي فرهنگ كشورهاي اسلامي در مدينه منوره حضور داشت.

يادآور مي‌شود، هفتمين اجلاس وزراي فرهنگ كشورهاي اسلامي آذرماه سال ۹۰ با حضور وزراي فرهنگ ۴۰ كشور اسلامي در الجزاير برگزار شد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.