پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اعزام بیش از 360 هزار عمره گزار ایرانی به سرزمین وحی

اعزام بیش از 360 هزار عمره گزار ایرانی به سرزمین وحی
مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با اشاره به صدور 411 هزار روادید عمره برای زائران ایرانی،  از اعزام بیش از 360 هزار عمره گزار ایرانی به سرزمین وحی خبر داد.

«حسن سرخوش» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: از ابتدای عملیات عمره 361هزار و 625 نفر از زائران ایرانی در قالب 1146 پزواز به سرزمین وحی اعزام شده اند.

وی افزود : عمره گزاران ایرانی با 298 پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر، 280 پرواز شرکت هواپیمایی ماهان و 568 پرواز شرکت هواپیمایی سعودی به عمره مفرده مشرف شده اند.
مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت ادامه داد: تا این لحظه 411 هزلر و 802 فقره روادید عمره مفرده برای زائران ایرانی صادر شده است.

سرخوش با اشاره به اینکه روزانه 14 پرواز عمره از ایستگاه های پروازی کشور به مقصد فرودگاه مدینه منوره و جده انجام می‌گیرد ، اضافه کرد : عملیات اعزام عمره گزاران به سرزمین وحی روان است و بیش از 315 هزار زائر ایرانی پس از انجام مناسک عمره مفرده به کشور باز گشته اند.

روزانه 86 هزار غذا در آشپزخانه های مرکزی مدینه منوره و مکه مکرمه برای زائران ایرانی تهیه و توزیع می گردد و از ابتدای عملیات عمره هفت میلیون و 130 هزار غذا برای عمره گزاران ایرانی در آشپزخانه های متمرکز مدینه و مکه طبخ شده است.

از ابتدای عملیات عمره 398 نفر از عمره گزاران ایرانی در مراکز درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت بستری شده اند و از ابتدای عملیات تا کنون 41 نفر از عمره گزاران ایرانی در سرزمین وحی فوت کرده اند.

زائران ایرانی در 31 هتل مکه مکرمه و 47 هتل مدینه منوره اسکان داده می شوند و 11 خط اتوبوس درونشهری با 105 دستگاه اتوبوس در مکه و 2 خط اتوبوس درونشهری با هفت دستگاه اتوبوس در مدینه منوره به عمره گزاران ایرانی خدمات رسانی می کنند.

در حال حاضر حدود 22 هزار زائر ایرانی در مکه مکرمه و 24 هزار عمره گزار ایرانی در مدینه منوره حضور دارند.

عملیات عمره 93-92 از 26 آذرماه سالجاری آغاز شده و تا پنجم تیرماه 93 ادامه خواهد داشت.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.