پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

با حضور نماینده ولی فقیه و همچنین رئیس سازمان حج و زیارت ؛

مراسم دوازدهمین سالگرد تأسیس کانون بازنشستگان سازمان حج و زیارت برگزار شد

مراسم دوازدهمین سالگرد تأسیس کانون بازنشستگان سازمان حج و زیارت برگزار شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، مراسم دوازدهمین سالگرد تأسیس کانون بازنشستگان سازمان حج و زیارت بعد از ظهر امروز شنبه 23 فروردین ماه ، با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، رئیس سازمان حج و زیارت و رؤسای پیشین این سازمان و جمعی از بازنشستگان سازمان حج و زیارت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آقای حمزه ای رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان سازمان حج و زیارت تاریخچه ای از تأسیس کانون را بیان کرد و گفت : کانون فعالیت خود را با نظارت بر ثبت نام و کلاسهای آموزشی حجاج و عمره گزاران و ارزیابی دفاتر خدمات زیارتی و بازرسی اجمالی از آژانس های زیارتی آغاز کرد و زیربنای سیستمی شدن اطلاعات دفاتر خدمات زیارتی توسط کانون بازنشستگان سازمان انجام گرفته است.

در ادامه این مراسم مهندس اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان مجموعه حج و زیارت و تقدیر از زحمات رؤسای پیشین و پیشکسوتان این سازمان ، گفت : شما عزیزان تاریخ زنده و پرافتخار سازمان حج و زیارت هستید و از آنجایی که کانون مجموعه ای فعال و پویا است و نشاط خوبی بر آن حاکم است، لذا در توصیف شما عزیزان بجای بازنشسته باید از واژه پیشکسوت استفاده کرد.

وی افزود : شما عزیزان بر همه وظایف و فعالیت های سازمان اشراف دارید و با اطمینان خاطر و اعتماد کامل برخی از وظایف سازمان می تواند به مجموعه کانون بازنشستگان تفویض و راهکار های اجرایی آن پیش بینی شود.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد : در سال گذشته شرکتی تحت عنوان «شرکت توسعه و امید زائر» با توصیه نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت با سرمایه یک میلیارد تومان ثبت شده که حوزه وظایف و فعالیت آن توسعه زیر ساخت‌های خدماتی به زائران در عراق است.

مهندس اوحدی اضافه کرد : با توجه به شرایط حاکم بر عراق و توقع مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش سه برابری اعزام‌ها، انشاءالله این شرایط با تأسیس شرکت مذکور محقق خواهد شد و بدین ترتیب زمینه و بستر مناسبی نیز برای حضور شما عزیزان در این امر خداپسندانه فراهم خواهد شد.

وی بیان کرد : در خصوص توسعه زیرساختهای خدمات به زائران عتبات جلسه ای در روزهای پایانی سال گذشته با حضور بانکها و ستادبازسازی عتبات تشکیل شده و شرکتی با سرمایه هزار میلیارد ریال ثبت شده است و در این پروژه بخش خصوصی فعال شده و با نظارت سازمان حج و زیارت سرمایه گذاری در این حوزه صورت خواهد پذیرفت.

رئیس سازمان حج و زیارت از اعزام تیم فنی این سازمان به استان خوزستان به منظور بررسی زمینی در چزابه و شلمچه برای تأسیس اقامتگاه برای زائران عتبات خبر داد و گفت : انشاءالله این پروژه ها تا پایان اردیبهشت سالجاری کلید خواهد خورد و لازم است خود مجموعه حج و زیارت مدیریت بهره برداری از این پروژه را بر عهده داشته باشد.

وی اظهار داشت : یک قطعه زمین در نجف و یک قطعه زمین در کربلا نیز برای تأسیس هتل برای اقامت زائران در نظر گرفته شده است.

مهندس اوحدی در پایان سخنانش توفیقات بدست آمده در حوزه حج و زیارت را نتیجه انسجام و وحدت موجود در بین مجموعه دانست.

در ادامه این مراسم نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني از تلاش‌هاي صورت گرفته در گذشته از سوي همكاران بازنشسته مجموعه حج و زيارت، تقدير و تشكر كرد و اظهار داشت: تلاش‌هاي صورت گرفته از سوي همكاران محترم بعد از انقلاب، موجب شد تا مجموعه حج و زيارت با تمام قدرت و توان خود خالصانه درخدمت فرهنگ ديني و مردم باشد. هر كدام از شما عزيزان به سهم خود زحماتي كشيده و خدماتي در حوزه حج و زيارت ارائه نموده ايد. اميدواريم كه خداوند توفيق دهد تا كارهاي ماندگاري كه در عرصه حج و زيارت انجام ميگيرد به عنوان باقيات و صالحات باقي بماند.

حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر بر ضرورت بهبود وضعيت معيشت كاركنان حوزه حج و زيارت تاكيد كرد و اظهار داشت: يكي از دغدغه‌هاي ما بهبود وضعيت حقوقي پرسنل است. زيرا وقتي به مرحله بازنشستگي مي‌رسند متاسفانه يكباره مزاياي آنها قطع مي‌شود و حقوق آنها افت پيدا مي‌كند كه اين امر سبب بروز مشكلاتي در زندگي آنها مي‌گردد. لذا آقاي مهندس اوحدي از ابتداي تصدي رياست سازمان تلاش‌هاي ارزشمندي را در اين عرصه انجام داده اند كه اميد است اين اقدام تعديلي در وضعيت حقوقي خدمتگذاران حج و زيارت ايجاد شود.

وي تصريح كرد: مجموعه حج و زيارت يك مجموعه ارزشمند، خالص و پاك است وپرسنل آن در طول سال با عشق فراوان و به صورت جهادي مشغول خدمت رساني به زائران بيت الله الحرام و عتبات در عراق هستند.

سرپرست حجاج ايراني اظهار داشت: بازنشستگان محترم در رشد و تعالي مجموعه حج و زيارت و خدمات رساني به زائران بسيار تاثير گذار بوده اند. بايد خدا را شاكر باشيم كه خداوند خدمت به ضيوف الرحمن را نصيب ما كرده تا ذخيره بزرگي براي آخرت خود بياندوزيم.

وي در ادامه به گذشت زمان و فاني بودن دنيا اشاره كرد و اظهار داشت: هيچ كس در اين دنيا ماندگار نيست. چندي پيش خدمت حضرت آيت الله انصاري شيرازي يكي از علماي بزرگ و عارف كه در بستر بيماري بود رسيدم. هنگام بازگشت از ايشان خواستم كه نصيحتي به ما نمايند كه به يكباره اشك از چشمان ايشان سرازير شد و اين گفته امير المومنين (ع) را بيان كردند كه فرمود: «آماده باشيد نداي كوچ كردن داده شده و رفتن نزديك است» و نصحيت كردند كه حواستان باشد كه ماندني نيستيد. براي آينده بايد فكري كرد و توشه اي برداشت.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت، در باره گذران عمر و زندگي به روايتي از امير المومنين علي (ع) استناد كرد كه مي‌فرمايد: «بزاييد براي مردن و بسازيد براي خراب شدن». مهم اين است كه به فكر آينده باشيم و در راه خدا قدم برداريم، اخلاص در عمل داشته باشيم و با توكل به خدا به پيش برويم. انسا ن آنچه را كه وظيفه اش است انجام دهد و بقيه امور را به خدا بسپارد. آن هنگام است كه بنده احساس مي‌كند خداوند مرتباً بركات خود را به او نازل مي‌كند و اين توفيق بزرگي است. لذا بايد دست از تلاش بر نداريم و اجازه ندهيم بازنشستگي ما را از كار و فعاليت در جامعه باز دارد.

وي تصريح كرد: اين كه انسان با بازنشسته شدن همه چيز را تمام شده بداند، كار درستي نيست. فراگيري دانش و استفاده و به كار گيري تجربيات افراد پيشكسوت از جمله نكاتي است كه به ما مي‌آموزد كه دست از تلاش برنداريم. علما و مراجع وقتي به سنين بالاي عمر مي‌رسند كارشان شروع مي‌شود و تا اخرين روزي كه زنده هستند مشغول تلاش و فعاليت هستند.

سرپرست حجاج ايراني بر ارزش عمر نافع انسان تاكيد كرد و اظهار داشت: وقتي به زندگي مقام معظم رهبري مي‌نگريم، شاهد فعاليت و تلاش گسترده و خستگي ناپذير ايشان در همه عرصه‌ها هستيم يعني يك عمر نافع دارند و اين عمر نافع داري بركات فراواني است. از رسول خدا سئوال كردند: بهترين مردم كيست؟ ايشان پاسخ دادند آن كه بيشترين نفعش به مردم برسد.

وي افزود: بايد در زندگي آينده نگر باشيم و تنها به منافع و سود خود نينديشيم زيرا به هر ميزان ديگران از كار و فعاليت ما بهره بگيرند، براي كل جامعه سودمند‌تر است.

آقاي قاضي عسكر تاكيد كرد: بايد اميدوارانه زندگي كرد جهادگونه به كار و تلاش پرداخت و با اخلاص كامل در در زندگي گام برداشت و يقيناً خداوند نيز ما را ياري خواهد كرد.

وي اظهار داشت: بر اساس روايات يكي از دعاهاي مهم شب قدر طلب سلامتي و حسن عاقبت از درگاه خداوند است تا مسير زندگي را درست انتخاب كنيم و با كار و تلاش در خدمت جامعه و مردم باشيم.

در پايان اين مراسم نيز تعدادي از همكاراني كه در سال ۹۲ به افتخار بازنشستگي نائل گرديده بودند توسط نماينده محترم ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني و روساي سازمان حج و زيارت در دوره‌هاي مختلف، تجليل به عمل آمد.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.