پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

عصر امروز با حضور مهندس اوحدی؛

جانبازان سازمان حج و زیارت تجلیل شدند

جانبازان سازمان حج و زیارت تجلیل شدند
عصر امروز جمعی از جانبازان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، ‘سعید اوحدی’ در مراسم تجلیل از جانبازان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری که عصر امروز دوشنبه 19 خرداد برگزار گردید، گفت: ما در عصری زندگی کردیم که انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس و مجالست با شهدای دفاع مقدس و همزمانی با امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را درک کرده ایم و شاهد تحولات مختلف در کشور ، خاورمیانه و دنیا و پیروزی و عزت اسلام بوده ایم و بدین واسطه حجت خدا بر ما تمام شده است  و رسالت سنگینی بر دوش ماست.

وی افزود: در دیداری که با جمعی از ایثارگران و آزادگان با آیت الله مظاهری از اساتید اخلاق در گذشته داشتیم ایشان می فرمودند: انسان دارای دو وجه ثبوتی و اثباتی است، ما به عنوان یک طلبه 60 سال تلاش می کنیم تا خودمان را اثبات کنیم و به یک درجه ثبوتی که جایگاه عالم دینی و یا مرجعیت باشد برسیم، اما خداوند وجه ثبوتی را یک شبه به ایثارگران، آزادگان و جانبازان عطا کرده است و بدانید این توفیق از سوی امام زمان(عج) به شما ارزانی شده و مبادا از آن غفلت نمایید.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آیه 111 سوره توبه ادامه داد: خداوند با آن عزت و جلال از مومنان می خواهد که با او معامله کنند که متاع این معامله جان و مال مؤمن است که خداوند این متاع را به قیمت بهشتش از بنده می خرد و چه عظمتی از این بالاتر  که خداوند آنچه خود به ما عطا کرده به بهای سنگین‌تر از ما می خرد و شما جانبازان و ایثارگران مصداق روشن این معامله با خداوند هستید.

وی اضافه کرد: خداوند در این آیه می فرماید که این وعده حق است و به پیامبر (ص) می گوید که از این بابت به مومنانی که جان و مالشان را با خدا معامله کردند، بشارت بده.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: در مدار تکامل و زندگی ما حلقه های متعددی وجود دارد که در این میان توفیق افزونتری نصیب شما عزیزان شده که علاوه بر اینکه با خداوند وارد معامله شده اید، توفیق خدمتگزاری حجاج و زائران نیز نصیب شما شده است.

وی بیان کرد: ما به عنوان جانباز و ایثارگر با خود می گوییم که ما با شهدا زندگی کرده ایم و می خواهیم مانند آنان باشیم که شاید این برای دیگران قابل درک نباشد اما مطمئن باشید همه مردم با احترام در مقابل ایثار شما سر تعظیم فرو خواهند آورد که امید است علی رغم عزتی که خداوند به ما عنایت فرموده بتوانیم بر نفس خود نیز غلبه داشته باشیم و از ارزشها عدول ننماییم و احیاگر و امانتدار شهدا و راه شهدا باشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت در خاتمه با اشاره به دعایی از امام سجاد(ع) گفت: خدایا مبادا درجه ای به من عطا کنی مگر اینکه در درون نفس خود همان اندازه مرا خار کنی.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین شهسواری مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت نیز گفت: هرساله در ایام ولادت با سعادت علمدار کربلا حضرت ابالفضل(ع) مراسم تجلیل از جانبازان و ایثارگران سازمان با حضور ریاست محترم سازمان برگزار می گردد تا بدین طریق یاد و خاطره دلاوری ها و ایثار پیشتازان دفاع مقدس و جبهه های نبرد که امروز لباس خادمی حجاج و زائران را بر تن کرده اند، زنده نگه داشته شود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان حج و زیارت اظهار داشت: جانبازان سازمان حج و زیارت همانگونه که در سال‌های دفاع مقدس سهم و نقش به سزایی در زنده نگه داشتن ارزش های اسلام و انقلاب داشته اند، امروز نیز در کسوت خدمت به زائران و حجاج در مسیر تحقق اهداف و آرمان های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاشی مضاعف دارند و در راستای تجلی برنامه ها و اهداف سازمان تلاش می کنند.

شایان ذکر است در انتهای این مراسم با اهدای لوح تقدیر به رسم یادبود، از جانبازان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری تقدیر به عمل آمد.سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.