پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

تقدیر وزیر ارشاد از مذاکرات سازنده رئیس سازمان حج

تقدیر وزیر ارشاد از مذاکرات سازنده رئیس سازمان حج

علی جنتی از رئیس سازمان حج و زیارت بخاطر مذاکرات مفید و سازنده با طرف های عربستانی و تلاش در جهت گسترش خدمات به زائران بیت الله الحرام تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، سعید اوحدی اوایل خردادماه سالجاری عازم عربستان شد و در سفر یک هفته‌ای به آن کشور با وزیر حج عربستان و معاونان وی و رئیس مؤسسه مطوفین حجاج ایران و سایر دوایر ذیربط ملاقات و مذاکره کرد که این دیدارها به توافقات خوبی درجهت تسهیل امور حجاج ایرانی منتهی گردید.

این گزارش حاکی است رئیس سازمان حج و زیارت در سفر یک هفته ای به عربستان با صاحبان شرکت های معتبر سعودی دیدار داشت و در راستای سرمایه گذاری مشترک با صاحبان شرکت های بزرگ و معتبر آن کشور توافقات مهمی را امضاء کرد که ساخت اقامتگاه در مدینه منوره و احداث آشپزخانه صنعتی متمرکز با ظرفیت بالا در مکه مکرمه از جمله قرارهای قابل ذکر است.

گفتنی است در صورت ساخت هتل با مشارکت طرفین موضوع اجاره مقطعی ساختمان ها در مکه و مدینه از این پس تبدیل به بهره‌برداری از سرمایه‌های موجود خواهد شد و از این بابت صرفه جویی گسترده ای در هزینه سفر زائران بیت الله الحرام صورت خواهد گرفت.

سعید اوحدی پس از بازگشت به ایران، گزارش مکتوب این توافقات مبتنی بر دیدگاه آینده نگرانه را برای وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کرد که ایشان نیز در این ارتباط این‌چنین پاسخ داد:

«جناب آقای اوحدی

 لازم میدانم از تلاش‌های ارزنده جنابعالی در گسترش خدمات به زائران بیت الله الحرام و مذاکرات بسیار مفید و سازنده با وزیر حج عربستان صمیمانه تشکر و سپاسگزاری نمایم.»

خداوند بر توفیقات همه خادمان صدیق زوار بیافزاید.

 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.