پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت:

دامن زدن به اختلافات طائفه اي از ترفندهاي دشمنان براي به زانو در آوردن امت اسلام است

دامن زدن به اختلافات طائفه اي از ترفندهاي دشمنان براي به زانو در آوردن امت اسلام است

نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني در مراسم تواصي به حق به تشريح بركات و فيوضات ماه شعبان پرداخت و بهره گيري از فضا و ادعيه نوراني اين ماه در روزهاي باقي مانده را مورد تاكيد قرار داد.

 به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت به نقل از سایت حج ، حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر در جمع نمازگزاران سازمان حج وزيارت اظهار داشت: ماه مبارك شعبان در حال سپري شدن است. رسول مكرم اسلام (ص) و ائمه معصومين عليهم السلام در باره استغفار در اين ماه توصيه‌هاي فراواني كرده اند.

وي مناجات شعبانيه را يكي از زيباترين مناجاتها با مضامين عارفانه و مايه افتخار شيعه دانست و افزود: اين مناجات تنها مي‌تواند بر زبان كسي جاري شده باشد كه عشق به خدا را در وجود خود حس كرده باشد.

سرپرست حجاج ايراني با ابراز تاسف از برخي حوادث منطقه اظهار داشت: مسئله بيداري اسلامي ضربه هولناكي را بر پيكر استعمار و استعمارگران وارد كرد آنها نتوانسته بودند پيش بيني كنند كه مهمترين دولت‌هاي هم پيمانشان يكي بعد از ديگري به دست مردم سقوط كنند. آنچه كه در مصر، تونس، ليبي، يمن، بحرين و كشورهاي ديگر اتفاق افتاد ناشي از تاثيرات انقلاب اسلامي بود.

وي افزود: دشمنان براي ايجاد انحراف در روند تكاملي بيداري اسلامي برنامه ريزي كردند. حوادث اخير در سوريه و عراق محصول آن تدابيري است كه سازمانهاي جاسوسي قدرتهاي شيطاني و در رأس آنها آمريكا و رژيم صهيونيستي طراحي كرده اند.

نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت فتنه ايجاد درگيري‌هاي طائفه اي را از جمله برنامه‌هاي دشمنان اسلام براي ضربه زدن به ملت‌هاي منطقه دانست و افزود: آقاي «احمد طيب» رئيس دانشگاه الازهر مصر طي مصاحبه اي كه در سال ۲۰۰۶ وقتي راجع به مذهب شيعه از ا و سوال مي‌كنند صريحاً مي‌گويد كه مذهب شيعه يكي از مذاهب رسمي است، همانطور كه شافعي، مالكي، حنفي و حنبلي به عنوان يكي از مذاهب اسلامي دانسته مي‌شوند اگر كسي هم شيعه باشد هيچ ايرادي ندارد. خبرنگار از او سوال مي‌كند «شنيده شده كه برخي اهل سنت به مذهب شيعه مي‌گروند». پاسخ مي‌شنود: اگر كسي حنفي باشد بعد شافعي شود آيا اين اشكال دارد؟ در مورد گرويدن به شيعه نيز همين گونه است.

وي تصريح كرد: دشمنان اسلام در صدد ايجاد تقابل ميان شيعه وسني هستند و متأسفانه بعضي از كشورهاي مرتجع منطقه هم در اين مسئله نقش اساسي ايفا مي‌كنند و ميلياردها دلار براي ايجاد فتنه طائفه اي و مذهبي هزينه كرده اند تا از گسترش بيداري اسلامي جلوگيري كنند.

نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت تبديل موضوع فلسطين از يك مساله اصلي جهان اسلام به يك مسئله فرعي را از ديگر پيامدهاي دامن زدن به جنگ طايفه اي از سوي دشمنان اسلام دانست و اظهار داشت: دشمنان اسلام و وابستگانشان علاوه بر ايجاد فتنه طائفي، موضوع فلسطين را از يك مسئله اصلي در جهان اسلام به مسئله اي فرعي تبديل كردند.

آقاي قاضي عسكر يكي ديگر از اهداف دشمنان اسلام براي دامن زدن به اختلافات مذهبي را تلاش براي مايوس كردن مسلمانان نسبت به بيداري اسلامي دانست و افزود: دشمنان اسلام درصدد تقويت عناصر سكولار در جوامع اسلامي هستند.

نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت عناصر تكفيري را مولود استعمارگران دانست و اظهار داشت: آمريكا و اروپا و وابستگان منطقه اي آنها، پول و سلاح در اختيار اين گروهها قرار دادند تا در مقابل سوريه بايستند. همين عناصر در عراق به صداميهاي سابق و عوامل وابسته به حزب بعث كمك كرده و جنايات بسياري را مرتكب شده اند و وقاحت را به جايي رسانده اند كه از اقدامات خود فيلم و عكس تهيه كرده و به جهانيان نشان مي‌دهند تا در ميان ملت عراق و مردم منطقه رعب و وحشت ايجاد كنند. متاسفانه دنيا در برابر اين جنايات ساكت است. شعار دادن و محكوم كردن ظاهري فايده اي ندارد. كشورهايي كه از اين گروهها حمايت مي‌كنند بايد پاسخگو باشند.

ايشان به نقش پررنگ مرجعيت شيعه در دفاع از عراق اشاره كرد و اظهار داشت: هنگامي كه آيت ا… سيستاني در عراق فتواي جهاد كفايي يا به تعبير بهتر دفاع از عراق را اعلام كردند، مردم اعم از شيعه وسني و گروه‌هاي سياسي و حزبي، بسيج شده اند تا از كشور خود دفاع كنند.

وي تصريح كرد: تفرقه از مهم‌ترين ترفندهاي دشمنان براي به زانو در آوردن امت اسلام است. لازم است در شرايط كنوني هوشيارانه عمل نمود و مسلمانان بايد از خواب غفلت بيدار شوند زيرا گروههاي تكفيري به دنبال دين و دينداري نيستند بلكه همان اهداف آمريكا و اسرائيل را دنبال مي‌كنند.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر افزود: بروز اختلاف در جامعه به نفع هيچكس نيست و كساني كه به اين گونه مسائل دامن مي‌زنند روزي مشمول عذاب الهي خواهند شد. قرآن مي‌فرمايد (ولا تنا زعوا فتفشلوا و تذهب ريحكم).

وی تاكيد كرد: ملت‌هاي منطقه بدانندكه اختلاف افكني ميان شيعه و سني توطئه دشمنان اسلام است. لذا همه يكدل و يكصدا تحت زعامت رهبر معظم انقلاب و با هوشياري براي تحقق اهداف انقلاب و انسجام هرچه بيشتر امت اسلامي گام برداريم.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.