پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

گیت الکترونیک در ورودی های مسجدالحرام نصب می شود

گیت الکترونیک در ورودی های مسجدالحرام نصب می شود

فرمانده پلیس مکه مکرمه و فرمانده یگان امنیتی عمره، از نصب گیت های الکترونیک در مسجدالحرام برای بازرسی و جلوگیری از ورود اشیای تیز و برنده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از سایت حج ، «عبدالعزیز بن عثمان الصولی» گفت: زمانیکه جمعیت زائران به اوج می رسد، بازرسی کاری دشوار است، زیرا سبب مانع تراشی در برابر حرکت جمعیت عظیم زائران و اخلال در این زمینه می شود.

وی افزود: حادثه چاقو خوردن یکی از نیروهای امنیتی در مسجدالحرام که اخیرا رخ داد، ناگهانی و اتفاقی بوده است، این حادثه درس عبرتی به شمار می رود که نیروهای امنیتی می توانند از آن در صحنه میدانی استفاده کنند و امور را به دقت زیر نظر داشته و بدترین شرایط را هم پیش بینی کنند.

الصولی درباره امکان نصب گیت های الکترونیک در ورودی های مسجدالحرام برای بازرسی و نشان دادن ادوات سخت و برنده یا سلاح و جلوگیری از ورود آن نیز افزود: نیروهای امنیتی در خدمت امنیت زائران و مردم هستند و تمام تلاش خود را به کار می گیرند.

این مقام امنیتی گفت: تجهیز نیروهای امنیتی به باتوم الکترونیک ممکن است نتایج منفی بویژه در خصوص زائرانی که از بیماری های قلبی رنج می برند، داشته باشد و یا منجر به بروز مشکلات یا مرگ شود و نیروهای امنیتی بر ایجاد توازن و تعادلی تکیه می کنند که سلامت شخص و نیروی امنیتی را با همدیگر تضمین کند.

وی درباره طرح امنیتی ماه مبارک رمضان افزود: گزارش های میدانی نشان می دهد که اوضاع به بهترین شکل پیش می رود و طرح های امنیتی که از 25 شعبان آغاز شده به خوبی در حال اجراست و همه نیروهای امنیتی اعم از افسر و غیره برای ارائه بهترین خدمات به زائران و نمازگزاران در مکان های خود مستقرند و طرح های تهیه شده تمام شرایط را در نظر گرفته است.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.