پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رهبر معظم انقلاب اسلامي:

فجايع غزه بايد دولت‌ها و ملت‌هاي اسلامي را به خود بياورد

فجايع غزه بايد دولت‌ها و ملت‌هاي اسلامي را به خود بياورد

رهبر معظم انقلاب اسلامي با اشاره به حوادث تأسف بار غزه و كشتار بيرحمانه مردم بويژه زنان و كودكان فلسطيني، موضع گيري رئيس جمهور و اقدامات دولت را بسيار مناسب و بجا دانستند و تأكيد كردند: مسائل غزه واقعاً مصيبت بار است و رژيم صهيونيستي با سوءاستفاده از غفلت دنياي اسلام، اين فجايع را مرتكب مي‌شود.

به گزارش سازمان حج و زیارت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر دوشنبه در ديدار رئيس جمهور و اعضاي هيأت دولت، بخش هايي از معارف پرمحتوا و والاي نهج البلاغه، و چند نكته اخلاقي را مطرح كردند.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش اول سخنان خود، با استناد به بخشهايي از فرمان حكومتي حضرت اميرالمومنين علي (ع) به مالك اشتر، توصيه هايي كلي در خصوص مراقبت از بيت المال و حساس بودن نسبت به چگونگي استفاده از آن، و پرهيز از «اقدام شتابزده به هنگام عصبانيت، تندي اخلاق، تيزي زبان و نخوت و غرور»، بيان كردند و افزودند: حضرت علي (ع) تنها راه رهايي از اين صفات و رفتارهاي ناپسند را، مالك شدن انسان بر نفس خود از طريق ارتباط قلبي و معنوي و عملي با خداوند متعال مي‌دانند.

ايشان، تلاوت همراه با تدبر قرآن و استفاده از فرصت ماه مبارك رمضان و اعمال اين ماه را از جمله مهمترين راهها براي ارتباط با خدا و تسلط بر نفس برشمردند.

رهبر انقلاب اسلامي بعد از بيان نكاتي اخلاقي، به موضوع فرهنگ و دغدغه‌هاي فرهنگي اشاره كردند و با تأكيد بر اينكه خطاها و اشتباهات فرهنگي به راحتي قابل جبران نيست، گفتند: ضروري است در عرصه فرهنگي سياستهاي نظام به درستي درك و اِعمال شود.

حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: هرگونه تغيير مسير فرهنگ از چارچوب نظام اسلامي، موجب برهم خوردن انتظام فكري و هويت واقعي جامعه خواهد شد.

ايشان در ادامه به اهميت بخش كشاورزي اشاره كردند و با اظهار نگراني از تبديل و تغيير كاربري زمينهاي كشاورزي گفتند: نابودي زمينهاي كشاورزي يك خسارت غيرقابل جبران است و بايد وزارت جهاد كشاورزي و سازمان حفاظت از محيط زيست بطور جدي با اين پديده برخورد كنند.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به حوادث تأسف بار غزه و كشتار بيرحمانه مردم بويژه زنان و كودكان فلسطيني، موضع گيري رئيس جمهور و اقدامات دولت را بسيار مناسب و بجا دانستند و تأكيد كردند: مسائل غزه واقعاً مصيبت بار است و رژيم صهيونيستي با سوءاستفاده از غفلت دنياي اسلام، اين فجايع را مرتكب مي‌شود.

حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: كشتار مردم غزه به دست صهيونيست‌هاي غاصب، بايد دولتها و ملتهاي اسلامي را به خود بياورد تا دست از اختلاف بردارند و با يكديگر متحد شوند.

در ابتداي اين ديدار، حجت الاسلام والمسلمين روحاني رئيس جمهور در گزارشي از فعاليت‌هاي ۱۱ ماهه دولت گفت: ايجاد آرامش در بخشهاي مختلف كشور، مهار تورم، تلاش براي رفع مشكل ركود اقتصادي و ايجاد رونق اقتصادي، اجراي مرحله جديد هدفمندي يارانه‌ها، تامين امنيت غذايي اقشار آسيب پذير، كاهش هزينه‌هاي درماني و قرار گرفتن همه مردم تحت پوشش بيمه، برنامه ريزي براي حل مشكلات زيست محيطي، كنترل آبهاي مرزي و بروز كردن ساختار كشاورزي و افزايش ظرفيت توليد نفت و گاز از جمله مهمترين فعاليت‌ها و برنامه‌هاي دولت يازدهم است.

آقاي روحاني موفقيت‌هاي دولت را مرهون الطاف الهي، حمايتهاي مردم و پشتيبانيهاي رهبر معظم انقلاب دانست و تاكيد كرد: اميدورايم مجموعه اقدامات دولت بتواند آينده بهتري را براي آحاد ملت فراهم كند.

در پايان اين ديدار، حاضران نماز مغرب و عشا را به امامت حضرت آيت الله خامنه‌اي اقامه و روزه خود را همراه با ايشان افطار كردند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.