پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

سرپرست حجاج ايراني:

در انتقال پرواز حجاج به فرودگاه امام(ره) حفظ شان زائران در اولويت قرار دارد

در انتقال پرواز حجاج به فرودگاه امام(ره) حفظ شان زائران در اولويت قرار دارد
نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت با تاكيد بر ضرورت حفظ شئونات و آرامش زائران در فرودگاه امام اظهار داشت: در سال‌هاي اخير بحث انتقال پروازها حجاج بيت‌الله الحرام به فرودگاه امام خميني (ره) همواره مطرح بوده است. اما بايد توجه داشت گه مجموعه حج و زيارت داراي توقعات و انتظاراتي از مسئولين فرودگاه امام است كه در صورت برآورده شدن، اعزام حجاج از طريق اين فرودگاه مشكلي ندارد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج،‌رييس هئيت مديره و مديرعامل شركت فرودگاه‌هاي كشور به همراه مديركل فرودگاه امام خميني (ع) روز دوشنبه با حضور در شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج وزيارت گزارشي از برنامه‌ها و فعاليت‌هاي صورت گرفته براي انتقال عمليات عزيمت زائران به حج تمتع از طريق فرودگاه امام خميني (ره) را ارائه دادند.

در اين جلسه كه به رياست نماينده ولي فقيه در امور حج زيارت و سرپرست حجاج ايراني و با حضور رييس سازمان حج و زيارت برگزار شد، آقاي محمد علي ايلخاني، مديرعامل شركت فرودگاه‌هاي كشور با تاكيد بر استفاده از تمام امكانات فرودگاهي براي انجام عمليات حج سال ۱۳۹۳، اظهار داشت: اميد واريم امسال با تمهيداتي كه در فرودگاه امام خميني انديشيده شده، عمليات انتقال زائران بيت الله الحرام با كمترين مشكل انجام پذيرد.

وي ترمينال حجاج فرودگاه مهر آباد را در شان حجاج ايراني ندانست و در خصوص برنامه ريزي مناسب براي تسهيل در انجام امور پروازي حجاج خانه خدا خاطر نشان كرد: با توجه به ظرفيت‌ها وتوان موجود در فرودگاه امام خميني (ره) و توان مديريتي آقاي چلندري مديركل اين فرودگاه، انتظار مي‌رود امسال شاهد عمليات موفق‌تري نسبت به سال‌هاي قبل در خصوص انتقال حجاج به سرزمين وحي باشيم.

سعيد چلندري مديركل فرودگاه بين المللي امام خميني (ره)، نيز بر آمادگي اين فرودگاه براي ارائه خدمات مناسب به حجاج ايراني تاكيد كرد.

در اين جلسه، حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت با تاكيد بر ضرورت حفظ شئونات و آرامش زائران در فرودگاه امام اظهار داشت: در سال‌هاي اخير بحث انتقال پروازها حجاج بيت الله الحرام به فرودگاه امام خميني (ره) همواره مطرح بوده است. اما بايد توجه داشت گه مجموعه حج و زيارت داراي توقعات و انتظاراتي از مسئولين فرودگاه امام است كه در صورت برآورده شدن، اعزام حجاج از طريق اين فرودگاه مشكلي ندارد.

وي افزود: خوشبختانه با جلساتي كه رياست محترم سازمان حج و زيارت با مسوولان فرودگاهي داشته اند در كارها گشايشي حاصل شده تا امكاناتي فراهم شود كه زائر با حفظ شئونش و با آرامش از فرودگاه امام عازم حرمين شريفين شود.

رييس سازمان حج و زيارت نيز در اين زمينه اظهار داشت: يكي از دغدغه‌هاي سازمان حج و زيارت نحوه نقل و انتقال بار حجاج و تشريفات ورود و خروج زائران است كه بايد تمهيداتي در خصوص آن انديشيده شود.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.