پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اوحدی در همایش راهیان معرفت:

نام‌نويسي ۳۰۰ هزار زوج جوان براي تشرف به عمره در سال گذشته

نام‌نويسي ۳۰۰ هزار زوج جوان براي تشرف به عمره در سال گذشته
رييس سازمان حج وزيارت، با اشاره به ثبت نام ۳۰۰ هزار زوج جوان براي تشرف به سرزمين وحي گفت: از ميان اين ۳۰۰ هزار نفر تنها هشت هزار زوج به عمره مفرده اعزام خواهند شد.

مهندس سعيد اوحدي رييس سازمان حج و زيارت در سخناني در همايش «راهيان معرفت» خطاب به دانش‌آموزان عمره‌گزار گفت: برخي از شما عزيزان كه طي دو سال اخير هنگامي كه دانش آموز بوديد، به سرزمين وحي مشرف شديد، امروز دانشجو شده‌ايد و خداوند توفيق بزرگي را به شماعزيزان در اين برهه زماني و سِني عنايت كرد كه جاي شكر دارد.

وي اين سفر معنوي را ثروت بزرگي خواند و از دانش آموزان عمره گزار خواست قدر اين نعمت و ثروت بزرگ را بدانند و از آن محافظت كنند.

اوحدي تصريح كرد: برگزاري عمره دانش آموزي و دانشجويي از تجربيات بزرگ و ماندگار سازمان حج است. يكي از افتخارات سازمان حج اين است كه دو برنامه عظيم به نام عمره دانش آموزي و عمره دانشجويي را برگزار مي‌كند.

وي افزود: راهيان معرفت، عنوان زيبايي براي دانش آموزاني است كه خداوند به آنها توفيق داد تا با سفر عمره در مسير معرفت قرار بگيرند، معرفت جايگاه رفيعي در آموزه‌هاي ديني ما دارد و به هر ميزان كه شناخت و معرفت ما بيشتر شود به همان اندازه ميزان شكرگذاري نعمت‌ها بيشتر مي‌شود.

رييس سازمان حج خاطر نشان كرد: برگزاري اين همايش و جريان مستمر در جهت احياي ارزش‌ها و حفظ ثروتي كه خداوند نصيب شما دانش آموزان كرد، توفيق بزرگي است.

وي به ديدار اخير خود با حضرت آيت الله جوادي آملي اشاره كرد و گفت: ايشان در اين ديدار، جملات ارزشمند و درعين حال عجيبي را بيان كردند از جمله اينكه خداوند در طول زندگي انسان، سرمايه‌ها و ثروت‌هاي عظيمي را به انسان‌ها عطا مي‌كند و ما بايد قدر اين سرمايه‌ها و ثروت‌ها را بدانيم.

رئيس سازمان حج و زيارت تصريح كرد: دانش آموزاني كه به سفر عمره دانش آموزي رفته اند، بايد قدر اين ثروت و نعمت بزرگ را بدانند، چرا كه در حال حاضر، شش ميليون و پانصد هزار نفر در صف انتظار تشرف به حج هستند و همان لحظه‌اي كه شما دانش آموزان، آن را درك ومعرفت آن را درك كرديد.

وي به دل نوشته‌هاي دانش آموزان عمره گزار اشاره و يكي از آنها را به گفته خود تاثيرگذار توصيف كرد و گفت: دانش آموز عزيزي نوشته بود بقيع كه رسيدم آنجا را نشان كردم تا راه را گم نكنم.

وي خطاب به دانش آموزان گفت: بايد قدر اين ثروت را كه نصيب شما شد، بدانيد، زيرا خيلي‌ها آرزوي آن را داشتند، نبايد از كنار اين مساله ساده عبور كنيد، به هر ميزان كه انسان شناخت بيشتري از نعمت‌ها پيدا كند، به همان ميزان مسئوليت او بيشتر مي‌شود.

مهندس اوحدي در ادامه با اشاره به ثبت نام ۳۰۰ هزار زوج جوان براي تشرف به سرزمين وحي و اينكه تنها هشت هزار زوج از اين تعداد مشرف مي‌شوند، خطاب به دانش آموزان گفت: ان شاءالله معرفتي كه در اين سفر معنوي كسب كرده ايد، چراغ پرنوري باشد كه راه را گم نكنيد، كل نفس بما كسبت رهينه، اين آيه قرآن مي‌فرمايد هر انساني در گرو اعمالش است، اين آيه اين نويد را مي‌دهد كه زيارت و توفيقي كه نصيب شما شده است، در دنيا چراغ هدايت و ذخيره اي براي آخرت خواهد بود.

وي افزود: ما خود را خادمان شما مي‌دانيم، توصيه آخرم اين است كه خيلي مراقب باشيد، شما به مكان‌هاي مهم و مقدسي مشرف شده ايد، وظيفه شما سنگين شده است، سعي كنيد با حفظ اين ثروت عظيم، خود را بيمه كنيد كه در مسير زندگي ماندگار شود، مسئوليت شما سنگين است و بايد در حوزه اخلاق، رفتار، علمي و… الگوي ديگران باشيد.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.