پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

جلسه توجيهي مديران و معاونين استان خوزستان

جلسه توجيهي مديران و معاونين استان خوزستان

جلسه توجيهي مديران و معاونين حج تمتع 93 استان خوزستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومي سازمان حج و زيارت خوزستان جلسه توجيهي مديران و معاونين حج تمتع 93 استان خوزستان در روز جمعه 17 مردادماه بعد از آزمون سراسري حج 93 كارگزاران، با حضور كليه مديران و معاونين حج در حج و زيارت خوزستان برگزار شد.

در اين جلسه ابتدا ناصر حويزاوي مدير حج و زيارت خوزستان با اشاره به پايان عمليات عمره سالجاري آماري از عمليات عمره ارائه و مطالبي در ارتباط با وقفه حاصل شده در اعزامهاي عتبات بيان نمود.

مدير حج و زيارت خوزستان گفت : عمليات ثبت نام در حج از آغاز تاكنون آرام و فاقد چالش بوده است كه بحمدالله نشان دهنده مديريت خوب مديران كاروانها مي باشد. وی با اشاره به اینکه اطلاعات و گذرنامه هاي كليه زائرين دريافت و جهت صدور ويزا به مركز ارسال شده است،از مديران محترم تقاضا کرد نسبت به مستندسازي فعاليتها و ارائه گزارشات مربوط اقدام نمايند.

حويزاوي با اشاره به شرح وظايف مديران و معاونين حج تأکید کرد : در جلسات آموزشي حتما زائران به كليه مسائل مربوطه در عربستان توجيه شوند و موضوع تخريب ساختمانها در مكه و مدينه و سروصداي موجود و ترافيك و آلودگي صوتي حتما بصورت شفاف توضيح داده شود.

وی افزود: رعايت و اجراي دقيق مقررات و دستورالعملهاي ابلاغي وظيفه همگي است و مديران و عوامل كاروانها ضمن رعايت آنها بايد با مديران مجموعه ها جهت خدمت به زائرين هماهنگ باشند. با توجه به نزديك شدن به هفته حج  تمهيدات لازم در اين خصوص در حال اجراست و كارگروهي تشكيل شده است تا اين موضوعات را پيگيري نمايد. برنامه ريزي جلسات آموزشي متمركز حجاج نيز صورت گرفته و به كاروانها ابلاغ شده است.

در ادامه مدير حج و زيارت خوزستان و مسئول طرح قرباني حجاج با اشاره به موضوع قرباني حج 93 و تشريح آن روند اجراي قرباني حج 93 را تشريح كرد.

حويزاوي افزود : عمليات احداث زائرسراي بستان آغاز شده است و بحمدالله با روند خوبي كه دارد طبق برنامه زمانبندي شده در حال پيشرفت مي باشد. در ارتباط با هتل شلمچه نيز در حال پيگيري آغاز عمليات احداث مي باشيم.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمين حسن زاده، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در حج و زيارت خوزستان با ارائه آماري از وضعيت موجود روحاني و معين و معينه هاي كاروانهاي حج 93 خوزستان از مديران خواست كه هماهنگي بيشتر با روحانيون جهت خدمت رساني به ضيوف الرحمن، انجام به موقع و صحيح اعمال و برنامه ريزي و تشويق زائرين جهت شركت در نمازهاي جماعت مكه و مدينه داشته باشند. ايشان از مديران خواستند كه اقلام فرهنگي دريافتي از بعثه را در زمان مقرر و مناسب بين حجاج توزيع نمايند.

در پايان جلسه نيز عبدالامام حويزاوي مسئول آموزش حج و زيارت خوزستان با ارائه گزارشي از روند اجراي كلاسهاي آموزشي عوامل كاروانها cd هاي مرتبط با اموزش را توزيع كرد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.