پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

همایش آموزشی فرقه شناسی و جریان های تکفیری در استان مرکزی

 همایش آموزشی فرقه شناسی و جریان های تکفیری در استان مرکزی

همایش فرقه شناسی و جریان های تکفیری روز چهارشنبه بیست و دوم مرداد ماه سالجاری در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری استان مرکزی با حضور مدیران و معاونین کاروان های حج ، عمره و عتبات و سایر کارگزاران زیارتی برگزار گردید.

دل پاک مدیر حج و زیارت استان مرکزی ضمن تشکر از حضور کارگزاران زیارتی  آنان را حامی و پشتیبان حج و زیارت در ادامه برگزاری این گونه همایش ها دانست .

حجت الاسلام دکتر موسوی علیزاده رئیس پژوهشکده حج و زیارت نیز ضمن تشریح تاریخ جریان های تکفیری در طول حیات اسلام و ارائه آماری از کشته شدن مسلمانان به دست گروه های تکفیری ، تاکید کرد در صورت کوتاهی در مقابل جریانهای تکفیری به مسائل دیگری نیز دامن زده خواهد شد.

وی با اشاره به عقاید تکفیری ها از جمله خوارج که قائل به تلازم ایمان و عمل بودند و مرتکب به کبیره را خارج از دین می دانستند و اینکه تبرک جستن به پیامبر را کفر می دانند ، علت عدم دوام اینگونه عقاید را مغایر بودن آن با اندیشه اسلامی دانست.  

دکتر موسوی علیزاده در ادامه با اشاره به شکل گیری وهابیت و جنایت هایی که در طول تاریخ مرتکب شده اند و طی آن 450 هزار مسلمان را که اکثراً نیز از اهل تسنن بوده به قتل رسانده اند ،نشانه آن دانست که آنان با اسلام مشکل دارند و در پی از بین بردن اسلام هستند.

وی با تأکید بر اینکه امروزه این مشکلات به اوج خود رسیده و در طول تاریخ بی سابقه است شرایط امروز را نتیجه یک مثلث شومی دانست که ضلع اول آن را غرب و اسرائیل تشکیل می دهند و در پی منزوی و محدود کردن اسلام می باشند و در این راه به ابزار هایی مانند اسلام ستیزی و اسلام هراسی ، تهیه  و نشر کاریکاتورها  و حمایت از جریان های تکفیری روی آورده اند .ضلع دوم این مثلث هم شیعیانی هستند که خود به شیعه هراسی از طریق ایجاد شبکه های تلویزیونی ماهواره ای و اهانت به مقدسات اهل تسنن دامن زده اند.

وی با اشاره به اینکه سبع و لعن و اهانت به مقدسات اهل تسنن از نظر تمامی مراجع تقلید و بویژه مقام معظم رهبری حرام بوده توجه حاضرین را به رفتار های ائمه علیهم السلام جلب نمود و از آنان خواست که رفتار ائمه را سرلوحه کار خود قرار داده و مراقبت نمایند که اینگونه افکار و رفتار در سطح کاروان ها بوجود نیاید.

رئیس پژوهشکده حج و زیارت ضلع سوم این مثلث را جریان های تکفیری عنوان نمود و افزود: حساب این گروه ها که با تمامی مقدسات اسلامی مشکل دارند از حساب شیعه و سنی جداست و با توجه به اینکه آنان در اقدام علیه مسلمانان دارای اولویت بندی هایی هستند ، استراتژی آنها را تغییر نقشه جغرافیای خاورمیانه عنوان نمود.

در ادامه حجت الاسلام دکتر شیخانی با اشاره به شکل گیری جریان وهابیت در عربستان و اتحاد بین محمد بن سعود و محمد بن عبدالوهاب مبنی بر اینکه امور حکومتی به دست آل سعود و امور قضایی در دستان خاندان محمدبن عبدالوهاب است عنوان کرد اولین کسانی که به جرم کفر کشته شدند از اهل سنت بوده اند (به خصوص حمبلی ها)

وی با تأکید بر اینکه تقویت وهابیت از اقدامات غرب علیه مسلمانان است خاطرنشان کرد: غرب بوسیله آن توانست حکومت عثمانی را از بین برده و آن را تبدیل به 40کشور کند که در نهایت نطفه کشوری به نام اسرائیل بسته شد .


دکتر شیخانی افزود : از دیگر اقدامات تخریبی فرقه وهابیت  تخریب آثار تاریخی و فرهنگی اسلامی از جمله حرم ائمه بقیع ، برخی از مساجد و آتش زدن کتابخانه ها در مکه و مدینه و آثار اسلامی با هدف انکار وجود پیامبر اسلام (ص) است اما پیامبر گرانقدر اسلام دو معجزه قرآن و اهل بیت را از خود برجای گذاشتند که باعث خنثی شدن این هدف شده است. وی در پایان به همسویی فرقه وهابیت و داعش با سیاست ها و اهداف اسرائیل اشاره و از سکوت انان در برابر جنایات اسرائیل به شدت انتقاد کرد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.