پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مديركل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت: هزينه نهايي اعزام به عتبات عاليات، این هفته مشخص مي‌شود.

مديركل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت: هزينه نهايي اعزام به عتبات عاليات، این هفته مشخص مي‌شود.

مديركل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت اعلام كرد: هزينه نهايي اعزام زائران به عتبات عاليات این هفته مشخص مي شود.

مسعود اخوان در خصوص تغییرقیمت سفر به عتبات عاليات گفت: هيأتي براي بررسي دقيق موضوع به عراق اعزام شده و نتيجه نهايي آن تا پایان این هفته مشخص مي شود.

وی گفت: در حال حاضر هزينه سفر زميني به عتبات عاليات حدود 900 هزار تومان تا يك ميليون و 200 هزار تومان و هزينه اعزام هوايي اين سفر نيز حدود يك ميليون و 200 هزار تومان تا يك ميليون و 600 هزار تومان برآورد مي شود.

اخوان در ادامه گفت: اعزام زائران ايراني به عتبات عاليات توسط دفاتر زيارتي سراسر كشور صورت مي گيرد که در حال حاضر حدود يك‌هزار و 516 دفتر مجاز زيارتي در سراسر كشور داریم.

اخوان با بيان اين كه امكان مذاكره اين تعداد دفاتر زيارتي داخلي با طرف هاي عراقي وجود ندارد، ادامه داد: اين دفاتر گردهم آمده و با تعيين هيات مديره مركزي، شركت مركزي سراسر ايران را تشكيل دادند كه به 'شمسا' معروف شده است.

مديركل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت با تاكيد بر اين كه فعاليت هيات مديره مركزي به نمايندگي از دفاتر زيارتي است، خاطر نشان كرد: شركت شمسا مانند يك اتحاديه يا صنف است كه دفاتر خصوصي زيارتي در سراسر ايران سهامدار آن هستند.

وي در ادامه اشاره کرد که اين شركت مربوط به چند نفر نيست و در تمامي استان ها، شركت مركزي زيارتي استاني فعال است كه هيات مديره مركزي توسط اين شركت ها انتخاب مي شوند.

اخوان با بيان اين كه تشكيل شركت همتراز با شركت شمسا بايد توسط دفاتر مجاز زيارتي انجام شود، اضافه كرد: اكنون نيز همين دفاتر اين شركت را تشكيل داده اند و چيزي غير از آن نيست.

وي تاكيد كرد: فقط دفاتري كه مجوز فعاليت زيارتي دارند، حق ورود به عراق را دارند و خارج از اين چارچوب، هرگونه فعاليتي غيرقانوني خواهد بود.

کاربر خبرنگار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.