پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

برگزاری اولین اردوی آموزشی زائران شهرستان گرمسار استان سمنان

برگزاری اولین اردوی آموزشی زائران شهرستان گرمسار استان سمنان

در تاریخ 07 06 93 اولین اردوی آموزشی زائران شهرستان گرمسار در محل بنه کوه و با همت عوامل زیارتی کاروان 22139 و سایر عوامل زیارتی این شهرستان برگزار گردید و زائران بصورت عملی با کلیه اعمال و مناسک حج تمتع آشنا گردیدند.

 از نکات قابل توجه این اردوی آموزشی حضور مسئولین محترم شهرستان گرمسار،  ازجمله کاتب نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان گرمسار ، امام جمعه شهرستان گرمسار و اعضای شورای اسلامی شهرستان گرمسار، در بین زائران بود

در ادامه برنامه و پس از پایان اجرای عملی اعمال و مناسک مدیر مجموعه کاروان استان سمنان مورد نظر نکاتی پیرامون مجموعه و آشنایی زائران با نظام مجموعه بیان داشت. سپس چتری معاون و مسئول حراست حج و زیارت استان پس از عرض تبریک دهه کرامت خدمت کلیه حاضران آخرین وضعیت حج تمتع سال جاری استان و خصوصیات برجسته آن را بازگو نموده و در ادامه مسائلی را پیرامون امنیت سفر زائران بیان نمود وی اظهار امیدواری کرد که انشا اله  با مدنظر قرار دادن نکات مورد اشاره سفری بدون دغدغه و مشکل داشته باشند و در پایان دکتر شنایی پزشک مجموعه کاروان ، نکات بهداشتی مربوط به سفر و مسائل مربوط به ویروس کرونا را برای حاضران بیان و اظهار امیدواری کردند با بکارگیری نکات بهداشتی یادآوری شده از هرگونه بیماری و ویروس در ایام سفر مصون و محفوظ بمانند.

دیدار کارگزاران استان با نماینده ولی فقیه در استان سمنان

در تاریخ 08 06 93  به مناسبت هفته حج و طبق سنوات گذشته دیدار کارگزاران و کارکنان حج استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه آیت اله شاهچراغی در محل دفتر نماینده محترم  ولی فقیه انجام پذیرفت.

در این جلسه اسمعیلی مدیر حج و زیارت استان پس از تقدیر و تشکر از نماینده ولی فقیه ، هفته حج و دهه کرامت را خدمت کلیه حاضران تبریک گفته و گزارش آماری و خصوصیات خاص حج 93 از جمله نحوه ثبت نام، تغییر ایستگاه پروازی، تبیین رویکرد فرهنگی حج با توجه به منویات مقام عظمای ولایت، عدم افزایش هزینه حج با توجه به تدبیر صورت گرفته نسبت به سال گذشته و با توجه به شعار سال (مدیریت جهادی)، دریافت وجه در دو قسط، اعزام پزشک متخصص زنان و تاسیس 7 ماه درمانگاه زنان، واریز000 000 11 ریال از محل صرفه جویی به حساب زائران، افزایش کیفی اسکان نسبت به سال گذشته و حذف 35 هتل بی کیفیت از چرخه، پرداخت000 400 1 ریال بابت هزینه خرید ساک از محل صرفه جویی ها بیان نموده و از اقدامات خاص استان در حوزه تمتع 1393 نیز به برگزاری اردو های آموزشی حج برای زائران اشاره نمود.

سپس به آمار اعزام عمره مفرده استان که 10401 نفر بوده و در حوزه عتبات که 13430 نفر بوده اشاره نمود و در پایان ضمن تقدیر و تشکر مجدد از نماینده ولی فقیه هدف از این دیدار را بهره مندی سفارشات و راهنمایی های وی برشمرد.

در ادامه آیت الله شاهچراغی ضمن خیر و مقدم به جمع حاضر هفته دولت، حج و دهه کرامت را تبریک عرض نمودند و بیان داشتند. خداوند متعال این توفیقی که به شما داده به دیگران نداده پس باید شکر گزار این نعمت باشید و شکر آن اخلاص است و باید کار خود را صد در صد برای خدا قرار دهید و زمانی که کار برای خدا شد اخلاص صورت می پذیرد و خودش پاداش اعمال شما را خواهد داد.

چرا خدا استطاعت را برای حج قرار داده چون خدا خواسته حج شاهانه انجام پذیرد و صرفه جویی در حج نیاز نیست ولی باید از اسراف جلوگیری شود باید شما و تمامی دست اندرکاران به این موضوع مهم توجه نمایید و به همه شما سفارش می کنم سعی نمایند همه زائران زیر مجموعه از شما راضی باشند تا رضایت صد درصدی زائران فراهم گردد.

همه شما نمایندگان تمامی مردم جمهوری اسلامی ایران هستید سعی نمائید با رفتار خود مایه عزت باشید نه ذلت مباهات و افتخار کشور باشید با اعمالی مانند حضور پرشور در مساجد، عدم مباحثه با مامورین در حرمین و بقیع و فراموش نکنید روحانیون حج در صحت اعمال زائران نقش بسزایی داشته و قصد خدمت دارند.

و همگی سعی نمایید در کارتان عادلانه رفتار نمایید.

در پایان مراسم از مدیران و کارگزاران موفق تجلیل بعمل آمد .

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.