پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

ديدار سرپرست حجاج ايراني و رئيس سازمان حج و زيارت با اميرمنطقه مدينه منوره

ديدار سرپرست حجاج ايراني و رئيس سازمان حج و زيارت با اميرمنطقه مدينه منوره

 نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني و رئيس سازمان حج و زيارت با امير منطقه مدينه منوره ديدار و گفتگو كردند

امير مدينه ضمن ابراز خرسندي از ديدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيدعلي قاضي‌عسكر و مهندس سعيد اوحدي، از جانب دولت عربستان از تلاش‌هاي صورت‌گرفته تقدير كرد.
سرپرست حجاج ايراني نيز به سياست جمهوري اسلامي مبني بر نزديكي با كشورهاي اسلامي اشاره كرد و گفت: ما همواره خواهان بهبود روابط دو كشور بوده‌ايم، چرا كه ايران و عربستان دو كشور بسيار مهم و تأثيرگذار در جهان اسلام هستند و فوايد روابط خوب اين دو كشور نصيب ساير كشورهاي اسلامي نيز خواهد شد.

 اميرالحاج ايران با اشاره به سياست جمهوري اسلامي ايران مبني بر گفتگو و تقريب بين مذاهب گفت: چندسالي است كه موضوع گفت‌وگوي علماي دو كشور را مطرح كرده‌ايم زيرا با گفت‌وگو است كه بسياري از مسائل حل خواهد شد، البته اختلاف در فروع، فيمابين اهل سنت نيز وجود دارد و اين نبايد سبب اختلاف ميان امت اسلامي شود.

وي ادامه داد: متأسفانه افراطي‌گري باعث ضربه زدن به اسلام شده است و مراجع بزرگ ما فتوا داده‌اند توهين به مقدسات اهل سنت جايز نيست و زائرين ما نهايت دقت و همكاري را در اين خصوص دارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين قاضي‌عسكر همچنين درباره برخي برخوردهاي نامناسب كه در فرودگاه مدينه و قبرستان شريف بقيع با زائران و روحانيون ايراني صورت مي‌گيرد، از امير خواست تا براي حل آن‌ها اقدام نمايد.

رئيس سازمان حج و زيارت نيز در اين ديدار براي حل مشكلات موجود پيشنهاد داد تا كه كميته‌اي متشكل از نمايندگان بعثه، دفتر نمايندگي ايران در عربستان، هيات امر به‌معروف و وزارت حج در مدينه تشكيل شود.

امير فيصل بن سلمان هم در پايان اين ديدار، ضمن استقبال از پيش‌نهادهاي ارائه‌شده بر پيگيري آن‌ها تاكيد كرد.

امير فيصل بن سلمان بن عبدالعزيز آل سعود از 25 دي ماه 1391 بدين سمت منصوب شده است.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.