پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

کاهش چشمگیر مراجعات در مانی در حج سالجاری

کاهش چشمگیر مراجعات در مانی در حج سالجاری

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت از کاهش چشمگیر مراجعات درمانی حجاج ایرانی در سال جاری خبر داد

به گزار پایگاه اطلاع رسانی حج نیوز دکتر مرعشی با اشاره به اینکه میانگین سنی زائران امسال بالاتر از سال گذشته است گفت: سال گذشته تا چنین روزی حدود 8600 مراجعه برای ویزیت تخصصی داشتیم در حالیکه امسال با کاهش  50 درصدی تا کنون 4400 ویزیت تخصصی در مکه و مدینه داشته ایم .

وی تعداد بیماران بستری را در مکه و مدینه 646 نفر اعلام کرد و افزود : آمار بستری بیماران به نسبت سال گذشته 30 در صد کاهش داشته است. همچنین کاهش 30 درصدی خدمات پاراکلینیکی و کاهش 75 درصدی خدمات خدمات سرپایی نسبت به سال گذشته داشته ایم..

دکتر سید علی مرعشی در خصوص علت کمتر شدن مراجعات بیماران به بیمارستان ایرانی گفت : آموزش ها و اطلاع رسانی قبل از حج و  رعایت بهداشت عمومی و همراه داشتن داروهای تخصصی و همچنین معاینات پزشکی قبل از سفر عامل مهمی در سلامت زائرین در سفر بوده است

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت ادامه داد : امروز 65 نفر مراجعه کننده به بیمارستان داشته ایم که به نسبت تعداد 25 هزار زائر در مکه آمار بسیار خوبی است و نشان از سلامت  عمومی زائرین دارد . در حال حاضر 9 مریض در بیمارستان ایرانی داریم و یک مورد در بیمارستان سعودی است که مقدمات انتقال آنها به ایران فراهم شده است در هر پرواز با برداشتن 9 صندلی هواپیما ۲ تخت نصب شده ، با توجه به اين‌كه در پروازهاي آخر چنين امكاني وجود ندارد، تسريع در خروج زائران بيمار مي‌تواند شرايط بهتري را براي آن‌ها ايجاد كند.
وی افزود : بیشترین مراجعات به پزشکان متخصص مربوط به متخصص داخلی و مشکلات ریوی بوده است که معمولا در سفر حج شایع می شود . البته بیشترین بستری بیماران در طول موسم تا کنون مربوط به بیماران قلبی بوده است

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.