پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:

جزئیات اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات تشریح شد/ آغاز اعزام‌ها از آبان

جزئیات اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات تشریح شد/ آغاز اعزام‌ها از آبان
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش جزئیات اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات و تسهیلات در نظر گرفته شده برای این موضوع را تشریح کرد.

حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در خصوص اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات، اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای که در اینخصوص با سازمان حج و زیارت داریم از آبان ماه به بعد است.


وی با اشاره به اینکه تأثیرگذاری زیارت اباعبدالله (ع)و حضرت علی (ع) بسیار زیاد است، افزود: مذاکراتی در خصوص اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات انجام و یک کار گروه تشکیل شد و تفاهم‌نامه‌ای نیز تنظیم شد.


کفاش با بیان اینکه اجرای این تفاهم‌نامه از آبان ماه است، خاطرنشان کرد: امیدواریم تا آبان که نخستین حرکت است، آرامش بیشتری در عراق حاکم شود.


معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود: تمهید مقدماتی در این تفاهم نامه انجام شده است که دختران با مادر اعزام شده و پسران هم با پدر اعزام شوند؛ حج و زیارت هم اعلام کرد تا حد امکان سهمیه‌ها را اضافه می‌کنیم.


وی به تسهیلاتی که برای اعزام این دسته از دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است، اشاره کرد و گفت: معرفی برای دریافت وام از نمونه تسهیلات است.


کفاش با اشاره به اینکه پنج ماه در سال برای این اعزام‌ها در نظر گرفته شده است تا به درس دانش‌آموزان لطمه نخورد، تصریح کرد: زمان‌هایی که امتحانات دانش‌آموزان است را جدا کردیم؛ ماه‌های آبان، آذر، اسفند، فروردین و اردیبهشت انتخاب شده‌اند و در تفاهم‌نامه آمده است.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.