پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

130 هزار زائر ایرانی به عمره مفرده مشرف شدند/آغاز نام نویسی مرحله دوم 16بهمن

130 هزار زائر ایرانی به عمره مفرده مشرف شدند/آغاز نام نویسی مرحله دوم 16بهمن

32 روز از آغاز اعزام های عمره مفرده 94-93 می گذرد و طبق اعلام رییس سازمان حج و زیارت، تا کنون افزون بر 130 هزار زائر ایرانی به زیارت خانه خدا مشرف شدند.

رییس سازمان حج و زیارت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: اعزام های عمره جاری از 17 آذر ماه آغاز شده و خوشبختانه تا کنون مشکل خاصی در روند اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده جاری وجود نداشته است.

سعید اوحدی با بیان اینکه مرحله نخست عمره مفرده تا 20 اسفند ماه ادامه خواهد داشت گفت: در مجموع در مرحله اول اعزام ها، 350 هزار زائر ایرانی به زیارت خانه خدا مشرف می شوند.

اوحدی با بیان اینکه اعزام مرحله دوم عمره مفرده جاری از 21 اسفند ماه آغاز و تا 26 خرداد ماه سال آینده ادامه خواهد داشت گفت: نام نویسی در کاروان های مرحله دوم از 16 بهمن ماه آغاز می شود.

به گفته رییس سازمان حج و زیارت با سه مورد تاخیر چهار ساعته که در پروازهای شرکت هواپیمایی سعودی رخ داده، اکنون میانگین تاخیر پروازهای عمره مفرده، 17 دقیقه است.

اوحدی پیشتر اعلام کرده بود در عمره مفرده امسال برای تامین مسکن، تعذیه، تدارکات و حمل و نقل بیش از 700  هزار زائر ایرانی برنامه ریزی شده است و اگر شرایط در عربستان مساعد باشد، این رقم افزایش خواهد یافت.

حداقل و حداکثر هزینه سفر به سرزمین وحی در عمره جاری، یک میلیون و 800 هزار تا دو میلیون و 700 هزار تومان است که این رقم نسبت به سال گذشته هفت درصد افزایش یافته است.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.