پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اعزام بیش از 260 هزار زائر ایرانی به عمره

اعزام بیش از 260 هزار زائر ایرانی به عمره

مدير كل برنامه ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج وزيارت از اعزام بيش از ۲۶۲ هزار زاير ايراني به سرزمين وحي خبر داد و اظهار داشت: حدود ۲۲۶ هزار نفر پس از اقامت ده روزه در شهرهاي مدينه منوره و مكه مكرمه و انجام مناسك عمره به ايران اسلامي بازگشته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت «حسن سرخوش» مدير كل برنامه ريزي پذيرش و اعزام این سازمان از اعزام بيش از ۲۶۲ هزار زاير ايراني به سرزمين وحي خبر داد.

وي افزود: از ابتداي عمليات اعزام عمره مفرده تاكنون ۲۶۲ هزار و ۷۵۱ زاير ايراني به سرزمين وحي اعزام شده‌اند كه حدود ۲۲۶ هزار نفر پس از اقامت ده روزه در شهرهاي مدينه منوره و مكه مكرمه و انجام مناسك عمره به ايران اسلامي بازگشته‌اند.

سرخوش ادامه داد: اين زايران با ۸۷۸ پرواز به سرزمين وحي اعزام شدند كه شركت هواپيمايي ايران اير كار اعزام ۲۱۲ پرواز و ۶۲ هزار و ۲۱۰ زاير، هواپيمايي ماهان با ۲۴۵ پرواز و ۶۸ هزار و ۶۶۰ نفر و شركت هواپيمايي سعودي نيز با ۴۲۱ پرواز و ۱۳۱ هزار و ۹۸۱ نفر در اين مدت برعهده داشتند.

مدير كل برنامه‌ريزي پذيرش و اعزام سازمان حج در پایان گفت: در حال حاضر حدود ۱۸ هزار زاير ايراني در مدينه منوره و همين تعداد در مكه مكرمه حضور دارند كه به طور متوسط روزانه بيش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از مدينه منوره راهي مكه مكرمه و همين تعداد از فرودگاه جده وارد ايران اسلامي مي‌شوند.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.