پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

برگزاری آزمون اعزام قاریان به حج تمتع

برگزاری آزمون اعزام قاریان به حج تمتع

آزمون اعزام قاریان به حج تمتع از ۱۹ تا ۲۲ خردادماه در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از ایکنا، محمدتقی میرزاجانی، رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن اظهار کرد: آزمون اعزام قاریان به حج تمتع طبق سنوات گذشته با همکاری و مشارکت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن از 19 تا 22 خردادماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مقدمات برگزاری این آزمون از حدود یک ماه و نیم قبل فراهم شده است، افزود: مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف اطلاع‌رسانی درباره برگزاری این آزمون را انجام داده و براساس زمان‌بندی‌های صورت گرفته قاریان شرکت‌کننده از استان‌ها طی چهار روز در تهران حاضر شده و در این آزمون شرکت می‌کنند.

میرزاجانی در ادامه گفت: محل برگزاری آزمون در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه است و قاریان شرکت‌کننده به نوبت در این مرکز حاضر شده و تلاوت‌های خود در بخش تحقیق و ترتیل را ارائه می‌کنند تا این تلاوت‌ها ضبط تصویری شود و در هفته‌های آینده توسط هیئت داوران مورد قضاوت قرار گیرد.

وی ادامه داد: بالغ بر 150 نفر از قاریان ممتاز کشور در این شرکت می‌کنند تا توانمندی‌های خود در عرصه قرائت تحقیق و ترتیل را ارائه کرده و مورد ارزیابی و قضاوت قرار بگیرند.

رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن عنوان کرد: داوری تلاوت‌ها در ماه مبارک رمضان انجام و نتایج به کمیته اعزام و دعوت از قاریان ارائه می‌شود تا پس از بررسی نهایی، قاریان انتخابی و اعضای کاروان قرآنی به بعثه مقام معظم رهبری اعلام و مقدمات لازم برای اعزام این کاروان قرآنی فراهم شود.

وی با بیان اینکه هنوز تعداد افراد اعزامی در کاروان قرآنی به قطعیت نرسیده است، گفت: طی سال‌های گذشته همواره با کاهش تعداد کاروان قرآنی روبرو بوده‌ایم. امیدواریم قرآنیان در بهترین شرایط از نظر کمی و کیفی به حج تمتع اعزام شوند.
 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.