پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

همایش یک روزه مدیران، معاونین و عوامل حج تمتع 94 استان مرکزی برگزار شد

همایش یک روزه مدیران، معاونین و عوامل حج تمتع 94 استان مرکزی برگزار شد


همایش یک روزه مدیران، معاونین، عوامل کاروانها و مجموعه های تمتع 94  استان مرکزی روز یکشنبه هفدهم خرداد ماه برگزار شد.

دل پاک مدیر حج و زیارت استان مرکزی پس از اعلام برنامه حج تمتع 94 کاروانها و مجموعه ها و اشاره به برخی نکات ضروری حج و دستورالعملها به بیان تاریخچه حکومت عربستان و نکات امنیتی که مدیران و عوامل باید رعایت نمایند و زائرین را در این موارد توجیه کنند پرداخت.

سپس بررسی دستورالعملها توسط آقایان کریمی برای  بررسی دستورالعمل حمل و نقل و قربانی ، دکتر محمدی نماینده هیئت پزشکی استان پیرامون دستورالعمل پزشکی و کنترل بهداشت فردی و محیطی و معاینه زائرین ،انصاری پیرامون دستورالعمل انتخاب عوامل و نحوه سوالات در آزمون ، قرشی در خصوص وظایف دستیاران زن و اقداماتی که از سوی ایشان در کاروانها و مجموعه ها می بایست انجام شود و  پویان فر پیرامون بار زائرین ، مقدار و نحوه انتقال بار و توجیه زائرین را بیان نمودند.

گودرزی مدیر کاروان حج سال گذشته نیز پیرامون امداد و اهمیت استفاده از امدادیار توسط مدیران و بکارگیری و توجیه و آموزش آنان و  توجه دولت جمهوری اسلامی به این امر و معرفی مکاتب و تاریخجه شکل گیری مکاتب در ایام حج و وظایف آنان در برابر زائرین و آشنا بودن مدیران به وظایف این مکاتب توضیحاتی را ارائه نمود.

جلسه بعد ازظهر نیز با حضور مدیران و عوامل سال 93 در دو گروه آغاز شد، گروه مدیران و معاونین و مدیران مجموعه و گروه عوامل از شروع ثبت نام تا تهیه چمدان و نقل زائرین به فرودگاه تهران، جدّه، جحفه، مدینه ، حضور در هتل و تعامل با مدیر مجموعه ها و ایّام تشریق و بازگشت مطرح شد. مدیران و معاونین تمتع سال 93 نیز مشکلات سال گذشته و روشهای جدید و تجربیات و راهکارهای بهتر را مطرح و مورد بررسی قرار دادند.

در پایان نیز مقرر گردید مدیران و عواملی که به حج مشرف می شوند تجربیات خود را مکتوب و ساماندهی کنند و در اختیار مدیران سالهای بعد قرار دهند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.