پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت :

اول شهریور ماه؛ آغاز اعزام حجاج / افزایش پروازهای مدینه قبل در حج امسال

اول شهریور ماه؛ آغاز اعزام حجاج / افزایش پروازهای مدینه قبل در حج امسال

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امسال قیمت تمام شده تمتع بین ۷ میلیون ۷۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است ، گفت: ۶۴ هزار زائر از اول شهریور به حج تمتع اعزام می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، «حسن سرخوش» درباره اعزام زائران به حج تمتع گفت: ظرفیت سهمیه اعزام به تمتع امسال نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است. امسال 64 هزار نفر اعزام می‌شوند و در 2 سال گذشته هم 64 هزار نفر اعزام می‌شدند.

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اولین پرواز اعزام زائران به حج تمتع اول شهریورماه انجام می‌شود، گفت: 56 درصد زائران که شامل 36 هزار نفر می‌شوند مدینه قبل هستند و 44 درصد زائران که شامل 28 هزار نفر می‌شوند مدینه بعد هستند.

وی افزود: جلسات آموزشی زائران تمتع آغاز شده و مدینه قبلی‌ها 10 جلسه اموزشی دارند و مدینه بعدی‌ها 12 جلسه آموزشی را باید بگذرانند.

سرخوش با اشاره به اینکه معاینات پزشکی 50 درصد از زائران انجام شده است، گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته هتل‌های بی‌کیفیت از چرخه هتل‌های حج و زیارت در مکه و مدینه خارج شدند و هتل‌های با کیفیت بالا و استاندارد جایگزین آنها شدند.

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت در خصوص قیمت تمام شده حج تمتع برای زائران گفت: امسال با تلاش‌های صورت گرفته قیمت حج تمتع نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش داشته است. امسال پایین‌ترین قیمت تمام شده تمتع 7 میلیون و 700 هزار تومان و بالاترین قیمت آن 10 میلیون و 100 هزار تومان است.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.