پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

جلسه هماهنگی مدیرمجموعه منازل الحیاه بامدیران کاروانهادراراک

جلسه هماهنگی مدیرمجموعه منازل الحیاه بامدیران کاروانهادراراک

جلسه عوامل کاروانهای مستقر در مجموعه منازل الحیاة روز سه شنبه 26/3/93  با حضور آقای دل پاک مدیر حج و زیارت استان مرکزی،و مدیران کاروان این هتل از تهران، بوشهر ، مشهد ، کرمان و اراک و مدیر مجموعه هتل مذکور برگزار شد.

در این نشست دل پاک با بیان حدیثی از امام کاظم(ع) اعلام داشت: سازمان حج از بزرگترین خانواده های کشور است و  با توجه به گستردگی و پراکندگی و تنوع شغلی که عوامل در موسم حج دارند در کنار هم فعالیت چشمگیری دارند که در نوع خود بی نظیر است و لازم است بر انسجام و تقویت این روحیه تلاش شود

وی به صیانت از حقوق زائر تأکید کرد و گفت : چه بسا زائر در طول عمر خود فقط یک بار سفر حج و عمره انجام دهد لذا وظیفه ماست که حقوق زائر را به صورت تمام و کمال به او بپردازیم  و به زائر بر اساس دستور العملهای سازمان آموزش واطلاعات ضروری رابدهیم تاباآمادگی لازم این سفرانجام شود ، مواردی همچون  انگشت نگاری در فرودگاه مقصد و پرهیز از رفتن به مکانهای دور از حرم برای گشت و گذار،همانگی بامدیر وروحانی کاروان و...

مدیر حج و زیارت استان مرکزی در ادامه به شعار حج امسال ، حج معنویت، بصیرت و همدلی اشاره نمود و از مدیران کاروانها خواست تا در برجسته نمودن این شعار به صورت عملی تلاش کنند.

وی افزود: ایام تشریق از اصول ومهمات  کار حج است و بیشتر حوادث ، اتفاقات و گلایه ها در این ایام رخ میدهد. به آمادگی زائران جهت نقل ترددی ، پذیرایی زائر در ایام تشریق ،مواظبت از گم نشدن زائر،پرهیز  از اسراف و رها نکردن اقلام تدارکاتی به ویژه در منی بسیار مهم است .

در ادامه اقبال مدیر مجموعه هتل منازل الحیاه گزارشی از حج گذشته و نحوه پذیرایی زائران داد و درمورد آمادگی برای برخورد با مشکلات از جمله مشکلات هتل، کوچک بودن آشپزخانه ، کمبود اتاق پزشک و......... توضیحاتی داده و مواردی از جمله متمرکز نمودن تدارکات در ایام تشریق ، پوشیدن لباسهای متحدالشکل توسط عوامل پذیرایی و تهیه کاور توسط مجموعه ، تهیه پیراهن سفید و شلوار با رنگ سرمه ای برای عوامل مطرح نمودند.

در پایان نیز مصوب شد که هر کاروان برچسب مربوط به کاروان خودش را با ذکر اسامی زائرین هر اتاق به درب اتاق بچسباند و قرار شد بنر مجموعه توسط مدیر مجموعه به مدیران کاروان ایمیل شود.

مدیران محترم کاروان نیز در پایان نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام و در این باره به تبادل نظر پرداختند.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.