پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد ؛

افزایش 12 درصدی پروازهای مدینه قبل در حج امسال

افزایش 12 درصدی پروازهای مدینه قبل در حج امسال

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در حج تمتع امسال اعزام زائران مدینه اول با ۱۲درصد افزایش به ۶۵ درصد خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ؛ سعید اوحدی با اشاره به افزایش اعزام های مدینه اول اظهار کرد: با توجه به تمایل زائران کشورمان برای اعزام با پروازهای مدینه قبل، لذا با تلاش های انجام شده توانستیم اعزام زائران مدینه قبل را نسبت به سال گذشته ۱۲درصد افزایش دهیم تا در تمتع امسال 65 درصد زائران ایرانی ابتدا به مدینه منوره و سپس به مکه مکرمه اعزام شوند.

وی در ادامه افزود: در تمتع امسال ۶۴ هزار نفر در قالب عوامل اجرایی و زائران به سرزمین وحی اعزام می شوند که از این تعداد ۵۳ درصد را بانوان و ۴۷ درصد را آقایان تشکیل می دهند.

** بیشترین و کمترین زائر را در حج مربوط به کدام استان ها هستند؟

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه بیشترین تعداد زائران از استان تهران هستند، گفت: تهران با اعزام ۹هزار و هشتصد زائر در قالب ۷۴ کاروان در جایگاه نخست از نظر تعداد اعزام زائران است و ایلام با اعزام ۱۱۵ زائر در قالب یک کاروان کمترین تعداد زائران را دارد.

اوحدی با بیان اینکه اولین گروه زائران ایرانی یک شهریور به سرزمین وحی اعزام می شوند، یادآور شد: امسال همچنین ۵هزار زائر اهل سنت به حج تمتع تشرف می یابند.

وی در پایان تاکید کرد: با برنامه ریزی های انجام شده، در تمتع امسال ۲کاروان از جانبازان بالای ۷۵ درصد و خانواده های شهدا به سرزمین وحی اعزام می شوند که حضور این ۲ کاروان نمادی از ارزش های بالای جمهوری اسلامی ایران است. 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.