پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

توزيع بسته‌هاي فرهنگي ويژه حجاج ايراني آغاز شد

توزيع بسته‌هاي فرهنگي ويژه حجاج ايراني آغاز شد
مدير برنامه و محصولات فرهنگي بعثه‌ مقام معظم رهبري از آغاز توزيع بسته‌هاي فرهنگي ويژه حجاج ايراني در سال جاري خبر داد و اظهار داشت: اين بن‌ها در تمام استان‌ها توزيع شده است و زايران پس از دريافت بن مي‌توانند بسته مورد نياز خود را سفارش دهند و در جلسه آموزشي كاروان آن را دريافت نمايند.زايران تمتع حتما قبل از اعزام به حج از اين بسته‌ها استفاده و كتاب‌هاي معرفي شده را مطالعه كنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ حجت‌الاسلام مسعود حاجي‌ابراهيمي، مدير برنامه و محصولات فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري، از آغاز توزيع بسته‌هاي فرهنگي ويژه حجاج ايراني در سال جاري خبر داد.

وي افزود: اين محصولات فرهنگي از حيث جنسيت و تحصيلات در 4 گروه دسته بندي شده‌اند كه گروه عموم براي زايران (ابتدايي و پايين‌تر)، گروه دوم زايران اهل مطالعه (ابتدايي تا ديپلم)، زايران با تحصيلات عالي (دانشجو تا ليسانس)، زايران با تحصيلات تكميلي ( طلاب، فوق ليسانس و بالاتر) را شامل مي‌شوند.

وي ادامه داد: هر گروه به دو بخش زن و مرد نيز تقسيم مي‌شود؛ بنابراين زايران حج تمتع مي‌توانند براي تهيه و دريافت اين محصولات فرهنگي به مدير كاروان‌ها مراجعه و بن دريافت محصول به همراه بروشور ضميمه را دريافت كنند.

حجت الاسلام حاجي ابراهيمي در ادامه تصريح كرد: اين بن‌ها در تمام استان‌ها توزيع شده است و زايران پس از دريافت بن مي‌توانند بسته مورد نياز خود را سفارش دهند و در جلسه آموزشي كاروان آن را دريافت نمايند.

مدير برنامه و محصولات فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري با بيان اينكه زايران مي‌توانند به جاي دريافت بسته رايگان فرهنگي، كتاب‌هاي ارائه شده را دريافت كنند، گفت: در اين بسته‌هاي هدفمند به تناسب تحصيلات افراد كتاب، لوح فشرده و وسائل مورد نياز زاير تعبيه شده است.

وي افزود: اين بسته‌ها با 2 رويكرد ميزان استفاده و ضرورت استفاده آماده شده است كه ميزان استفاده شامل كتب ادعيه مي‌شود و ضرورت استفاده شامل مباحثي كه زايران بايد بدانند مانند مناسك حج، اصول اعتقادات، اماكن مذهبي و آداب.

حاجي ابراهيمي توصيه كرد: زايران تمتع حتما قبل از اعزام به حج از اين بسته‌ها استفاده و كتاب‌هاي معرفي شده را مطالعه كنند.

وي هدف از اين طرح را چنين عنوان كرد:‌به منظور استفاده بهتر از فرصت زيارت خانه خدا و مرقد پاك رسول مكرم اسلام و بهره مندي از نعمت حج ابراهيمي، براي آشنايي و كسب اطلاعات بيشر از اين سفر معنوي طرحي با عنوان بسته فرهنگي زاير تقديم مي شود.

مدير برنامه و محصولات فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري خاطر نشان كرد:‌به غير از بسته هاي پيشنهادي چهارگانه, در ادامه ساير محصولات و كتاب ها نيز معرفي شده است كه زايران عزيز چنانچه مايل باشند, مي توانند به جاي انتخاب يك بسته مشخص، هر يك از كتاب هاي ديگر را با توجه به نياز و علاقه مندي خود انتخاب و از فروشگاه هاي مشعر تعيه نمايند.

وي تصريح كرد:‌تمامي روحانيون كاروان‌هاي حج تمتع موظف هستند در اين چند روز به صفحه شخصي خودشان در سامانه اعلام شده مراجعه و شرح وظايف را مطالعه و به آن عمل كنند.

حاحي‌ابراهيمي افزود: همچنين مديران محترم كاروان از روز چهارشنبه مي‌توانند به سايت http://bastehfarhangi.hajj.ir/ مراجعه كنند و اعلام وصول بن ها رو انجام بدهند.

وي ادامه داد: براساس برنامه‌ريزي انجام شده، مديران كاروان‌هاي حج تمتع بايد بروشورها و بن ها را به زايران ارائه كنند تا آنها با انتخاب سبد فرهنگي اعلام درخواست نمايند.

مدير برنامه و محصولات فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري گفت: مديران كاروان‌ها بايد اين اعلام درخواست‌ها رو جمع و در سامانه ثبت كنند تا متناسب با درخواست آن‌ها بسته‌هاي فرهنگي از سوي موسسه فرهنگي و هنري مشعر آماده و در اختيار آن‌ها قرار گيرد.

وي يادآور شد: همچنين در راستاي اجراي اين طرح، بن خريد كتاب و نرم‎افزار به مبلغ 100000 ريال براي هر زاير در نظر گرفته شده كه از طريق مدير محترم كاروان به زايران تقديم مي‎گردد.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.