پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

طی سخنانی از سوی رئیس سازمان حج و زیارت انجام گرفت ؛

تشریح ویژگی های تمتع 94 در همایش سراسری مدیران حج در قم

تشریح ویژگی های تمتع 94 در همایش سراسری مدیران حج در قم
رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: 61 هزار زائر ایرانی از اول تا بیست و ششم شهریور به عربستان اعزام می شوند .

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از قم ، مهندس سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت امروز در همایش 2 روزه مدیران ستادی ، استانی و کاروانهای حج تمتع سال 1394 از آغاز صدور ویزای زائران حج تمتع خبر داد و گفت : زائران ایرانی حج تمتع در قالب 455 کاروان و 255 پرواز از 19 ایستگاه پروازی در کشور به حج مشرف خواهند شد .

وی افزود : اولین گروه حجاج ایرانی از تهران و مازندران به مدینه منوره اعزام می شوند .

وی گفت : بمنظور رفاه حال زائران امسال امکان اعزام زائران مدینه قبل 12 درصد افزایش یافته و در 21 استان امکان انتخاب اعزام مدینه قبل یا بعد برای زائران فراهم شده است .

رییس سازمان حج و زیارت ارتقای خدمات اقامتی ، تغذیه و پزشکی را از ویژگی های حج تمتع امسال دانست و گفت : یک چهارم هتل هایی که خدمات مطلوب نداشتند حذف شدند و اتاق های با ظرفیت پنج نفر زائر به 11 درصد کاهش یافت.

اوحدی افزود : طرح انطباق خدمات پزشکی در حج امسال به صورت کامل اجرا می شود و همه خدمات پزشکی زنان را که 53 درصد زائران هستند ، پزشکان زن متخصص و فوق تخصص ارائه خواهند کرد .

رییس سازمان حج و زیارت گفت:تعداد پزشکان زن امسال 20 درصد افزایش می یابد .

اوحدی گفت : بدلیل اینکه زائران مدت زمان بیش از 20 روز را در مکه مکرمه اقامت دارند، بمنظور افزایش رضایت آنان تنوع غذایی از 23 نوع به بیش از 40 نوع افزایش یافته است .

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به ویژگی های حج تمتع امسال، حج را یکی از بسترهای مهم نمایش اقتدار معنوی ایرانی اسلامی بیان کرد و گفت : حجاج ایرانی سفیران این اقتدار معنوی اند و وظیفه کارگزاران خدمت رسانی عادلانه و مطلوب به آنان برای بستر سازی مناسب نمایش این اقتدار است .

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه گفت : برگشت زائران خانه خدا از ششم تا بیست و ششم مهر انجام خواهد شد .

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز شعار حج امسال را «حج ، بصیرت ،معنویت و همدلی اسلامی» خواند و بر ضرورت انسجام ، برنامه ریزی و استمرار اجرای برنامه های فرهنگی در طول سفر حج و اطلاع رسانی دقیق به زائران تاکید کرد .

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر اجرای دقیق برنامه های تدوین شده و کار تشکیلاتی منسجم را شرط موفقیت در اجرای مراسم معنوی حج دانست و از کارگزاران حج ابراهیمی خواست با جدیت ارتقای همکاریها و آموزش و توجیه دقیق و سرمایه گذاری در اطلاع رسانی مستمر به زائران زمینه برگزاری هر چه باشکوهتر حج تمتع امسال را فراهم کنند .

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت یادآور شد : امسال بسته های فرهنگی متناسب با هر زائر طراحی شده است که در اختیار آنان قرار می گیرد .
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.