پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

دیدار رئیس سازمان حج و زیارت و وزیر گردشگری سوریه ؛

امضای تفاهم نامه همکاری میان ایران و سوریه در خصوص تبادل زائر و گردشگر دینی

امضای تفاهم نامه همکاری میان ایران و سوریه در خصوص تبادل زائر و گردشگر دینی

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان که روز گذشته به منظور دیدار با مقامات سوریه عازم دمشق شد، پیش از ظهر امروز با وزیر گردشگری آن کشور ملاقات وتفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از دمشق، مهندس «سعید اوحدی» که روز گذشته در رأس هیئتی ایرانی عازم کشور سوریه شد، پیش از ظهر امروز(یکشنبه) در دومین روز از سفر خود با مهندس «بشر یازجی» وزیر گردشگری سوریه دیدار و در خصوص مسائل زائران بحث و تبادل نظر کرد.

بر اساس این گزارش در این دیدار که با حضور مقاماتی از وزارت کشور و وزارت گردشگری  سوریه و همچنین با حضور مسئولین شرکت های گردشگری آن کشور صورت گرفت، طرفین با امضای تفاهم نامه ای آمادگی خود را برای امور گردشگری دینی و تبادل زائر میان دو کشور اعلام کردند.

این گزارش می افزاید : بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد کمیته ای مشترک میان طرفین تشکیل شود که این کمیته زمینه هماهنگی های لازم را برای از سرگیری اعزام زائران ایرانی به سوریه فراهم آورد.

شایان ذکر است یکی از مسائل مهمی که در این دیدار مورد بحث قرار گرفت، موضوع تأمین امنیت زائران بود که کمیته مشترک مسئولیت یافت تا این مسئله را پیگیری نماید و اعزام زائران ایرانی به سوریه در صورت حصول اطمینان از تأمین امنیت با تأیید دستگاه های ذیربط کشور از جمله شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران از سر گرفته خواهد شد.

گفتنی است از آنجایی که تأمین امنیت زائران مهم ترین شرط اعزام زائران به کشور سوریه خواهد بود، مسئولین ارشد آن کشور از جمله نخست وزیر و وزیر گردشگری سوریه عنوان کرده اند که تمام تلاش خود را در جهت برقراری این مهم بکار خواهند بست.

گفتنی است ، تا قبل از آغاز بحران در سوریه در 15 مارس 2011 میلادی، اعزام کاروانهای زیارتی برای زیارت بارگاه شریف حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س)  به سوریه برقرار بود و برابر آخرین آمار سالانه بیش از یک میلیون زائر از ایران به سوریه سفر می کرد.

اکنون نیز سوریها تلاش می کنند، با برقراری امنیت در منطقه زینبیه (س) و همچنین در داخل شهر دمشق، دوباره بتوانند فضای مناسبی برای از سرگیری اعزام کاروانهای زیارتی ایرانی به سوریه فراهم کنند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.