پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

نشست خبري مدير حج و زيارت استان خوزستان به مناسبت گراميداشت هفته حج با اصحاب رسانه

نشست خبري مدير حج و زيارت استان خوزستان به مناسبت گراميداشت هفته حج با اصحاب رسانه
به گزارش روابط عمومي حج و زيارت استان خوزستان ، ناصر حویزاوی یکشنبه در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته حج در محل این اداره کل در اهواز با اشاره به شعار امسال با عنوان حج، معنویت، بصیرت و همدلی اسلامی اظهار کرد: اعزام حجاج خوزستانی از 13 تا 16 شهریور انجام می شود و 10 پرواز در این مدت زائران را از فرودگاه اهواز به جده منتقل می کنند.

وی افزود: 22 کاروان، حجاج خوزستانی را سازماندهی می کنند که 21 کاروان مدینه بعد و یک کاروان مدینه قبل است و کلیه امور مربوط به این عملیات مطابق جدول زمانبندی ازطرف سازمان حج و زیارت انجام می شود.

حویزاوی ادامه داد: اخذ گذرنامه و ویزا توسط سازمان مرکزی در حال انجام است.

وی افزود:مسن ترین زائر خوزستانی متولد سال 1301 و کوچکترین زائر متولد سال 1384 با اسم فاطمه است.

وی اظهار کرد: آموزش لازم از نظر مسایل ایمنی، امنیتی، بهداشتی، مناسک حج، قوانین حاکم در کشور عربستان به حجاج ارایه شده، و حضور روحانی و پزشک در کاروان ها، امنیت و آسایش روانی زائران را تامین می کند.

حویزاوی با تاکید بر اینکه حجاج از فرصت خود بیشتر برای عبادت استفاده کنند اضافه کرد: بازارگردی فرصت عبادت کردن را از بین می برد و با توجه به شرایط اقلیمی، گرمازدگی و خستگی حاصل می شود.

وی در ادامه در خصوص ساماندهی زائران اربعین حسینی گفت: جمعیت زیادی در این همایش شرکت می کنند که سهم عمده ای مربوط به کشور ایران و از جمله خوزستان است.

حویزاوی ادامه داد: خوزستان تنها استانی است که زائران اربعین حسینی علاوه بر گذرگاه زمینی از طریق دریا نیز عازم این همایش عظیم می شوند.

وی افزود: جلسات مستمری برای رفع مشکلات در مسیر حرکت زائرین برگزار شده تا امنیت و آسایش بیشتری برای زائرین فراهم شود.

وی گفت: ساخت زائرسرای شهدای طریق القدس بستان مراحل پایانی را طی می کند که گام نخست آن تا چند روز آینده و گام های بعدی تا پیش از فرا رسیدن اربعین حسینی آماده می شود و امید است بتوانیم میزبان خوبی برای عراقی ها باشیم.

حویزاوی ادامه داد: سه کمیته اعزام، اسکان و تغذیه ستاد مرکزی ساماندهی مراسم اربعین به سازمان حج و زیارت سپرده شده است.

مدیر کل حج و زیارت خوزستان گفت: از آنجا که همایش اربعین حسینی یک حرکت خودجوش و مردمی است بودجه خاصی برای آن تعریف نشده اما دستگاه های وابسته به دولت باید زیرساخت های این حرکت را تامین کنند.

وی در خصوص حج عمره نیز اظهار کرد: حج عمره یک موضوع ملی است و منوط به تصمیمات مسوولان در سطح ملی است.

هفته حج از 25 تا 31 مرداد ادامه دارد.
امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.