پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

البرز: برگزاری دومین همایش زایران فرهیخته و زباندان کاروانهای حج 94

البرز: برگزاری دومین همایش زایران فرهیخته و زباندان کاروانهای حج 94

روابط عمومی حج و زیارت استان البرز از برگزاری دومین همايش آموزشي - توجيهي زائران فرهیخته و زباندان کاروانهای حج تمتع94 روزیکشنبه 26مردادماه در سالن آمفي تئاتر حج و زيارت استان خبر داد.

 اين مراسم با هدف ايجاد روح اخوت ديني در ميان زائران و تحقق وحدت امت اسلامي و تقريب مذاهب اسلام و فراهم شدن زمينه‌هاي بهره گيري مناسب از اين فرصت و تبيين مسايل مورد نياز ايشان در اين سفرمعنوی برگزار گردید.

اولین سخنران این همایش آقای کاظم حشمت فر بود که با محور وحدت اسلامی بین مسلیمن جهان و راهکارهای نزدیک شدن به این آرمان،پیامبر اعظم (ص)و خصوصیات اخلاقی،فرهنگی و سیاسی ایشان و همچنین در خصوص قرآن این کتاب آسمانی و تفسیر برخی آیات مرتبط با موضوع بحث پرداخت.

 گسترش افكار تشيع در جهان اسلام، آماده سازي زایرین تحصيلكرده براي كار تبليغي،معرفی منابع و سايت‌هاي مفيد به زائران ، راهكارهاي افزايش اطلاعات و ضرورت آن پيش از موسم حج و ارائه مباحث اعتقادي  از ديگر مباحث مطرح شده از دیگر مباحث مطرح شده توسط ایشان بود.

 حشمت فربه تشريح ضرورت‌هاي تبليغ دين و مذهب اهل بيت (ع)در موسم حج پرداخت و مباحث خود را در محور شیعه در نگاه دیگر مذاهب اسلامی برای زائرین تبیین نمود.

 وي همچنین به تشريح مباحث یاد شده پرداخت كه در حوزه سياسي اجتماعي به عدم جدايي دين از سياست، ضرورت مبارزه با ظلم و استكبار جهاني، ضرورت حكومت صالحان در جامعه اسلامي و دفاع از مظلومين جهان بويژه مردم فلسطين و بيداري اسلامي می توان نام برد.

دکتر عودی استاد برجسته دانشگاه شریف دومین سخنران این همایش معنوی بود ایشان با تشرح برنامه های اجرایی و شیوه کار زباندان در موسم حج  ، به كليات مباحث اعتقادي و مسائل مربوط به نبوت، عصمت امامت و رهبري، عصمت ائمه، جايگاه علمي و سياسي اهل بيت و مسئله بداء و رجعت پرداخت.

عودی در اين مراسم به توضيح و تبيين وظيفه زائران تحصيلكرده و ضرورت تبليغ و توجه ویژه به این مهم، در موسم حج پرداخت.

در پايان همايش نيز زائران تحصيلكرده سئوالات خود را پيرامون مسائل مربوطه مطرح نمودند كه توسط اساتيد حاضر پاسخ مناسب ارائه شد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.