پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

برنامه های هفته حج در ارومیه

برنامه های هفته حج در ارومیه

نشست خبری مدیر حج وزیارت آذربایجان غربی

مدير دفتر حج و زيارت آذربايجان غربی از اعزام 1950متقاضي در قالب 16كاروان در حج تمتع امسال خبر داد .  

دکتر محمدرضا ندیری مدیر حج وزیارت آذربایجان غربی درنشست خبری خود با خبرنگاران با بیان مطلب فوق افزود : در حج امسال 1950 زائر در قالب  8 کاروان تشیع و 8 کاروان از برادران اهل سنت با همراهی  71 نفر از عوامل عازم سفر حج خواهند شد .

وي با بيان اين‌كه در حج سال گذشته 1620 نفر از استان جهت انجام مناسک حج تمتع عازم عربستان سعودی شدند از افزایش 20درصدی زائران استان در حج امسال خبر داد .  ندیری  با بیان اینکه زائران آذربایجان غربی امسال مدینه قبل بوده و با پرواز سعودی از ایستگاه پروازی ارومیه عازم عربستان و مستقیما وارد فرودگاه مدینه  خواهند شد  ،خاطرنشان كرد : اعزام حجاج استان طی 7 پرواز از یازدهم شهريور ماه آغاز و تا چهاردهم اين ماه ادامه خواهد داشت . 

دکتر ندیری ضمن بیان اهمیت آموزش زائران ، به برنامه‌هاي آموزشي حجاج استان نيز اشاره كرد و گفت: علاوه بر آموزش زائران در كلاس آموزشی كاروان‌ها که از نیمه دوم فروردین امسال شروع شده ،  اردوي يك روزه زائران براي آموزش‌ عملي اعمال و مناسك حج در اردوگاه معلم ارومیه برای اولین بار بصورت متمرکز و یک روزه در هفته حج امسال برگزار شد. 

وي با اشاره به اين‌كه در اين اردوي يك روزه زائران بصورت نمادين با مناسك، طواف، عرفات، سعي بين صفا و مروه ؛ شرایط ایام تشریق و امنیت در سفر آشنا شدند گفت: اردوي یک روزه آموزشي زائران حج تمتع  نقش بسیار مهمی در ارتقاء فرهنگ زیارت و کاهش استرس های سفر برای زائران داشته است.

 مدیر حج وزیارت استان از اعزام دوگروه از کارگزاران استان بعنوان عوامل مجموعه خبر داد و بیان داشت : مدیریت یک هتل سیزده کاروانه با ظرفیت 1700 نفر زائر و عوامل در مکه مکرمه برعهده جمعی از مدیران و کارگزاران استان آذربایجان غربی می باشد و گروه دیگری از کارگزاران استان نیز مدیریت یک هتل را درمدینه منوره بر عهده دارند.

دکتر ندیری از آمادگی کامل استان آذربایجان غربی جهت خدمات رسانی به زائران عتبات عالیات در اربعین امسال و همکاری کامل با ستاد اربعین خبر داد .

  در ادامه این جلسه دکتر ندیری مدیر حج و زیارت آذربایجان غربی به سوالات خبرنگاران محترم در حوزه های مختلف حج و زیارت پاسخ دادند

دیدار کارگزاران آذربایجان غربی با امام جمعه ارومیه

همزمان با آخرین روزهای هفته حج کارگزاران و جمعی از مدیران کاروانهای حج استان آذربایجان غربی با نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه حجه الاسلام والمسلمین دکتر سیدمهدی قریشی دیدار نمودند.

دکتر قریشی در این دیدار ضمن تبریک هفته حج به تبیین شعار امسال هفته حج پرداخت . ایشان با بیان احادیث و روایات به اهمیت خدمتگزاری به ضیوف الرحمان اشاره نمود و از مدیران و عوامل کاروان خواست زائران را ولی نعمت خود دانسته و در خدمت رسانی مطلوب به آنان از هیچ کوششی دریغ نفرمایند .

در ابتدای این دیدار دیدار مدیر حج زیارت آذربایجان غربی گزارشی از فعالیتهای حج وزیارت استان و کاروانهای حج ارائه نمودند.

تجدید میثاق کارگزاران زیارتی آذربایجان غربی با شهدا

کارکنان حج و زیارت استان و مدیران مجموعه و کاروان های حج تمتع 94 به مناسبت هفته حج با حضور در مزار شهدا با غبار روبی و گل افشانی مزار ایشان با آرمان های شهدا تجدید میثاق کردند.

دیدار مدیر حج و زیارت آذربایجان غربی با استاندار در تقارن هفته دولت و هفته حج

در ایام تقارن هفته حج و هفته دولت مدیر حج و زیارت آذربایجان غربی و مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان، مدیران کاروان و مجموعه، جمعی از مدیران دفاتر زیارتی و پیشکسوتان حج و زیارت در استان با استاندار آذربایجان غربی دیدار کردند. در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سپهری خلاصه ای از وضعیت آموزشی زائران حج تمتع امسال را بازگو کردند.بعد از صحبت های آقای سپهری، دکتر ندیری با تشریح عملکرد حج و زیارت استان، هفته حج و دولت را حضور مقام ارشد استان و تمامی کارمندان دولت تبریک گفتند.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.