پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

اعزام 12 هزار ایرانی به حج تاکنون؛

ارائه خدمات پزشکی به حجاج در 4 درمانگاه مدینه منوره/افزایش تنوع در برنامه غذایی حجاج

ارائه خدمات پزشکی به حجاج در 4 درمانگاه مدینه منوره/افزایش تنوع در برنامه غذایی حجاج

رئیس ستاد مدینه منوره با بیان اینکه تعداد زائران اعزامی به مدینه منوره به 12 هزار نفر رسیده است، گفت: در حج امسال در 4 درمانگاه مدینه خدمات پزشکی به زائران ارائه می گردد همچنین بمنظور رفاه زائران تنوع در برنامه غذایی زائران افزایش یافته است.

نصرالله فرهمند رئیس ستاد مدینه منوره در حج تمتع 94 بامداد شنبه هفتم شهریورماه  در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در خصوص خدمات به زائران ایرانی حج در مدینه منوره گفت: برنامه ریزی برای ارائه خدمات به زائران خانه خدا از ماه های گذشته انجام گرفته و اکنون بر اساس جدول تعیین شده به زائران در مدینه منوره خدمات ارائه می شود.

وی در ادامه افزود: در حوزه تغذیه زائران تنوع در برنامه غذایی زائران و میوه مصرفی زائران بیشتر از گذشته شده و بر اساس تجربه ای که در ارائه خدمات به زائران گروه مدینه بعد در حج گذشته داشتیم، بمنظور رفاه حال زائران، تنوع در برنامه غذایی آنان را افزایش دادیم.

رئیس ستاد مدینه منوره اظهار داشت: وضعیت اسکان زائران در مدینه در شرایط خوبی است و زائران در هتل های نزدیک حرم نبوی(ص) اسکان داده شده اند.

فرهمند در خصوص خدمات حمل و نقل زائران در مدینه منوره بیان کرد: برای حمل و نقل زائران از اتوبوس های مدل 2014 سه شرکت معتبرسعودی نقل جماعی، حافل و قوافل برای زیارت دوره زائران استفاده می شود.

وی با بیان اینکه وضعیت زائران در مدینه در شرایط مطلوبی است، خاطر نشان کرد: زائران به توصیه هایی که در جلسات آموزشی کاروان ها به آنان ارائه شده توجه ویژه داشته باشند تا در آرامش کامل اعمال عبادی خود را انجام دهند.

رئیس ستاد مدینه در حج 94 به ارائه خدمات پزشکی به زائران اشاره کرد و گفت: در چهار درمانگاه شبانه روزی مرکز پزشکی حج و زیارت در مدینه منوره خدمات درمانی به زائران ارائه می شود و بمنظور رفاه بیشتر زائران بدنبال آن هستیم تا با کسب مجوز از وزارت بهداشت عربستان علاوه بر درمانگاه های موجود، مطب هایی نیز در برخی هتل ها برای ارائه خدمات بیشتر به زائران برپا کنیم.

رئیس ستاد مدینه منوره در پایان بیان کرد: تا ساعت 24 روز جمعه 6 شهریور ماه جمعیت زائران ایرانی اعزامی به حج به 12 هزار نفر رسید.

عملیات اعزام 64 هزار زائر ایرانی حج امسال از اول شهریور ماه آغاز شده و تا 26 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

255 پرواز حج امسال از 19 ایستگاه پروازی کشور انجام می گیرد.

تا ساعت 24 جمعه ششم شهریورماه 47 پرواز از فرودگاه های کشور به مقصد مدینه منوره  انجام گرفته است.

 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.