پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

حكام سعودي به جاي فرافكني مسئوليت بپذيرند و عذرخواهي كنند

حكام سعودي به جاي فرافكني مسئوليت بپذيرند و عذرخواهي كنند
رهبر معظم انقلاب اسلامي در ابتداي جلسه‌ي درس خارج فقه در سخناني با اشاره به فاجعه‌ي بزرگ منا، تأكيد كردند: دنياي اسلام سؤالات زيادي در اين خصوص دارد و حكام عربستان به جاي فرافكني، بايد با عذرخواهي از امت اسلامي و خانواده‌هاي داغدار، مسئوليت خود را در اين حادثه‌ي سنگين بپذيرند و به لوازم آن عمل كنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (يكشنبه) در ابتداي جلسه‌ي درس خارج فقه در سخناني با اشاره به فاجعه‌ي بزرگ منا، تأكيد كردند: دنياي اسلام سؤالات زيادي در اين خصوص دارد و حكام عربستان به جاي فرافكني، بايد با عذرخواهي از امت اسلامي و خانواده‌هاي داغدار، مسئوليت خود را در اين حادثه‌ي سنگين بپذيرند و به لوازم آن عمل كنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، حادثه‌ي تلخ منا و تبديل شدن عيد قربان به عزاي امت اسلامي را يادآور شدند و افزودند: انسان لحظه‌اي نمي‌تواند خود را از اين غم فارغ بداند و اين غم در چند روز اخير بر دل‌هاي ما و همه‌ي مسلمانان سنگيني مي‌كند.

رهبر انقلاب، فرافكني حكام عربستان و سر باز زدن از پذيرش مسئوليت اين فاجعه را نادرست و اقدامي عقيم و بي‌اثر خواندند و گفتند: دنياي اسلام سؤالات زيادي دارد و جان باختن بيش از هزار نفر در اين حادثه، مسئله‌ي كوچكي نيست، بنابراين جهان اسلام بايد براي اين مسئله فكر كند.

ايشان همچنين تأكيد كردند: اين قضيه فراموش نخواهد شد و ملت‌ها به‌طور جدي آن را دنبال خواهند كرد و سعودي‌ها نيز بايد به جاي فرافكني و متهم كردن اين و آن، مسئوليت خود را بپذيرند و از امت اسلامي و خانواده‌هاي داغدار عذرخواهي كنند.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.