پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

وزیر اطلاعات :وضعيت امنيت زائران ايراني در عتبات بسیار خوب است

وزیر اطلاعات :وضعيت امنيت زائران ايراني در عتبات بسیار خوب است
حجت‌الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي، وزير اطلاعات كشورمان که جهت دیدار و  گفت‌وگو با مقامات عراقی به این کشور سفر کرده در حاشیه سفر به کربلاي معلي به خبرنگاران پیرامون ضريب امنيتي زائران ايراني در عتبات گفت: وضعيت امنيت زائران ايراني در عتبات الحمدالله بسیار خوب است؛ اما نياز است مراقبت‌هايی در اين زمينه صورت گيرد.

وي افزود: ما با مسوولان عراقي درباره وضعيت امنيت زائران ايراني در اين كشور گفت‌وگوهايي داشتيم. همچنين در موضوع انتقال تجربيات مذاكراتي صورت گرفت كه اميدواريم اين تجربيات باعث شود كه وضعيت بهتري را در آينده شاهد باشيم.

وزير اطلاعات كشورمان همچنين مذاكرات با طرف عراقي را موفقيت آميز خواند و ادامه داد: خوشبختانه مذاكرات صورت گرفته با طرف عراقي خوب بود، همراهي مسوولان عراقي خيلي خوب است، احساس مي‌كنند كه مي‌توانند با كمك جمهوري اسلامي ايران بسياري از مشكلاتشان فائق آیند.

براساس همین گزارش وزیر اطلاعات طی نشستی با  مسوولان و مديران ستاد عمليات شمسا و سازمان حج و زيارت و مسئولان دفتر بعثه رهبری در عراق به بررسي وضعيت امنيت زائران ايراني در كربلاي معلي پرداختند.در اين ديدار آقایان جاوري،‌ جانشين نماينده بعثه در عراق، محرم آهنگران مدير عمليات شمسا، سقايي مسوول نمايندگي سازمان حج و زيارت در كشور عراق بطور  جداگانه گزارش از  حوزه فعاليت‌ها، برنامه‌ها و آخرين وضعيت امنيت زائران در عتبات عاليات ارائه نمودند حجت‌الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي، وزير اطلاعات جمهوري اسلامي ايران نيز در اين ديدار گزارشي از ديدارهايش با مقامات عراقي پرداخت و از قول مساعد طرف عراقي براي اخراج منافقان از اين كشور خبر داد.

محرم آهنگران مدير عمليات شمسا، آخرين آمار اعزام‌ها و وضعيت تردد و شيوه ارائه خدمات به زائران ايراني را بيان كرد و افزود: خوشبختانه با بازگشايي راه سامرا تا حدودي ضريب امنيت در اين منطقه افزايش يافته است و هر چقدر زائران ما به صورت برنامه‌ريزي شده در اين مسيرها رفت‌وآمد كنند، به يقين ضريب امنيت نيز بيشتر خواهد شد.سقايي نماينده سازمان حج و زيارت نيز در اين ديدار به صورت جداگانه از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي انجام شده از سوي اين سازمان در كشور عراق را نيز اعلام كرد.

روابط عمومی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.