پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت خبر درگذشت دکتر رکن آبادی را تأیید کرد

رئیس سازمان حج و زیارت خبر درگذشت دکتر رکن آبادی را تأیید کرد

رئیس سازمان حج خبر درگذشت غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در بیروت را تأیید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت سعید اوحدی امروز(چهارشنبه) در گفتگو با اخبار نیمروزی ساعت 14 شبکه یک سیما در خصوص تأیید خبر فوت سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان گفت: شناسایی اولیه پیکر آقای دکتر رکن آبادی هفته گذشته انجام گرفته بود و سعودی ها عکس هایی از ایشان را در اختیار ما قرار دادند و همزمان با اعزام خانواده محترم دکتر رکن آبادی به مکه مکرمه این عکس ها برای تشخیص هویت در اختیار خانواده ایشان نیز قرار گرفت.

وی افزود: کار تطبیق چهره دکتر رکن آبادی توسط اداره تشخیص هویت نیروی انتظامی انجام گرفت و بدلیل حساسیت موضوع آزمایش DNA بستگان درجه یک ایشان نیر تطبیق داده شد همچنین تطبیق اثر انگشت ایشان انجام گرفت  در ضمن اقلام همراه ایشان نیز مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان حج ادامه داد: نهایتاً روز گذشته با تأیید خانواده محترم ایشان بطور قطعی اعلام شد که پیکر دکتر رکن آبادی جز پیکرهایی است که در ایام 18 ذیحجه در محل مقبره الشهدای مکه دفن شده بود.

وی در خصوص تعیین وضعیت باقی مفقودین فاجعه منا گفت: بر اساس توافقی که در کمیته مشترک ایران و عربستان صورت گرفته نسبت به اعزام خانواده عزیزانی که تاکنون اطلاعی از آنها در دست نیست، اقدام شده است تا مسیر تشخیص هویت را بصورت جدی تر پیگیری کنیم.

اوحدی بیان کرد: در عربستان DNA از بستگان درجه یک  مفقودین گرفته می شود و کار تطبیق DNA صورت می گیرد وامیدواریم با اعزام خانواده های این عزیزان بتوانیم ظرف 10 روز آینده تعیین وضعیت سایر مفقودین را بصورت جدی تر دنبال کنیم.

وی در خصوص زمان انتقال پیکر دکتر رکن آبادی به کشور گفت: موضوع را دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان و کنسولگری ایران در جده دنبال می کنند و اگربتوانیم  تشریفات پرواز را انجام دهیم امیدواریم امشب بتوانیم نسبت به انتقال پیکر مطهر سفیر سابق ایران در بیروت و سه پیکر مطهر دیگر از جان باختگان اقدام کنیم.

سازمان حج و زیارت ضمن ابراز همدردی با خانواده های بزرگوار دکتر رکن آبادی و خانواده های سایر جان باختگان مظلوم فاجعه منا، درگذشت ایشان را به رهبر معظم انقلاب، کلیه بازماندگان و ملت شریف و داغدار ایران تسلیت عرض می نماید و برای جان باختگان رضوان و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.