پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

انتقال پیکر آخرین گروه از جان باختگان فاجعه منا به کشور

انتقال پیکر آخرین گروه از جان باختگان فاجعه منا به کشور
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: پیکر آخرین گروه از جان باختگان فاجعه منا هفته آینده به ایران منتقل می شود.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی در دیدار با بازماندگان و خانواده های قربانیان این فاجعه در فرمانداری شهرضا اظهار کرد: تا این لحظه پرونده شناسایی همه مفقودان فاجعه منا بسته شده است که البته این به معنای بسته شدن کلیت پرونده این فاجعه نیست.

وی با اشاره با تاکید مقام معظم رهبری بر بازماندن این پرونده و زنده نگه داشتن یاد و خاطره جان باختگان فاجعه منا افزود: 42 خانواده از 79 خانواده ای که پیکر عزیزانشان در عربستان دفن شده است، رضایت داده اند که پیکر آنها در مقبره الشهدا باقی بماند.

وی تصریح کرد: قرار بود پیکر مابقی این عزیزان با هواپیمایی که آخرین دیپلمات ها را به کشور بازگرداند، به ایران انتقال یابد که این کار عملیاتی نشد و پیکر 16 نفر از عزیزان ما در جده باقی ماند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: سازمان حج و زیارت و وزارت امور خارجه همه تلاش خود را برای انتقال پیکرهای باقی مانده انجام می دهند و امیدواریم هیچ پیکری بدون رضایت خانواده هایشان در آنجا باقی نماند.

اوحدی به مظلوم واقع شدن خانواده جان باختگان فاجعه منا اشاره کرد و افزود: در اکثر دیدارهایی که با خانواده های این عزیزان داشتیم، شاهد از دست دادن سرپرست خانواده ها بودیم.

وی تصریح کرد : پیگیری استیفای حقوق زائران این فاجعه دلخراش و غمبار بر عهده وزارت امور خارجه است و امیدواریم دستگاه دیپلماسی کشور به هر طریق ممکن نسبت به استیفای حقوق بازماندگان اقدام کند. 

وی از تمام نهادها، سازمانها و ادارات خواست تا برای حل مشکلاتی که به صورت طبیعی در اثر از دست دادن سرپرست خانواده ها به بازماندگان تحمیل می شود، تلاش کنند.


سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.