پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

دكتر لاريجاني خبر داد:

اختصاص بودجه خاص براي توسعه اماكن زيارتي عتبات

اختصاص بودجه خاص براي توسعه اماكن زيارتي عتبات
رييس مجلس شوراي اسلامي از اختصاص بودجه خاص به پروژه‌هاي بازسازي و توسعه مرقد اميرالمومنين (ع) در نجف اشرف، حضرت امام حسين (ع) و ابوالفضل العباس (ع) در كربلاي معلي در قالب بودجه ستاد بازسازي عتبات در سال 95 خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، دكتر علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي در حاشيه بازديد از طرح بازسازي و توسعه حرم مطهر اباعبدالله الحسين (ع) در جمع خبرنگاران گفت: مجلس در بودجه 95، بودجه‌اي را براي ستاد بازسازي عتبات عاليات همچون سال‌هاي گذشته پيش‌بيني خواهد كرد.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه طرح بازسازي و توسعه حرم مطهر امام حسين (ع) شامل چند بخش است، افزود: يك بخش آن مربوط به اطراف ضريح مطهر است، ستون‌هاي نگهدارنده گنبد مطهر نزديك مضجع شريف بود كه اين مساله موجب ايجاد مشكل در تردد زائران بود، علاوه بر آن قطر ستون‌ها كاهش يافته و مقاوم سازي آن‌ها نيز در جريان است.

وي ادامه داد:‌ اين پروژه، پروژه مهمي است كه توسط مهندسان ايراني در جريان است كه به زودي پايان خواهد يافت.

دكتر لاريجاني اظهار داشت: بخش دوم طرح بازسازي و توسعه حرم امام حسين (ع) مربوط به بزرگ كردن گنبد مطهر و بالا كشيدن آن به اندازه چند متر است تا دورنماي گنبد بهتر شود. اين كار هم به خوبي پيش مي‌رود و به زودي گنبد مرقد مطهر امام حسين (ع) از قم به كربلا انتقال داده مي‌شود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي همچنين از طرح توسعه و بازسازي تل زينبيه خبر داد و تصريح كرد: اين پروژه نيز با سرعت در حال انجام است و تا چند ماه آينده بخش اعظم آن به پايان خواهد رسيد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.