پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

دیدار خانواده های شهدای منا با رهبر انقلاب/ اختصاص بخشی از موزه شهدا به شهیدان منا

دیدار خانواده های شهدای منا با رهبر انقلاب/ اختصاص بخشی از موزه شهدا به شهیدان منا

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به درخواست های مکرر خانواده های شهدای منا، این خانواده ها در ایام بزرگداشت شهدای منا با رهبر انقلاب دیدار خواهند کرد.

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان،
 با اشاره به برنامه های ستاد بزرگداشت شهدای منا گفت: یکی از در خواست های مشترک خانواده های شهدای منا دیدار با مقام معظم رهبری است که این موضوع در ایام بزرگداشت شهدای منا محقق خواهد شد.

وی در ادامه افزود: باتوجه به  فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر فراموش نشدن فاجعه منا، تلاش های بسیاری انجام شد تا این فرمایش ایشان در عمل تحقق یابد.

اوحدی تصریح کرد: کارهای بسیار خوبی در داخل و سطح کشور انجام شد، چنانچه از اواخر خرداد ماه ستادی با نام نخستین سالگرد شهدای منا با محوریت بنیاد شهید تشکیل شد.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: در این ستاد که جلسات آن به صورت هفتگی برگزار شده، هفت کمیته ایجاد شد که 2 کمیته آن بین المللی است.

وی تشریح کرد: یکی از این کمیته ها کمیته حقوقی و دیگری کمیته امور بین الملل است که مسئولیت کمیته حقوقی با وزارت امورخارجه و کمیته امور بین الملل با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است.

اوحدی بیان داشت: پنج کمیته دیگر هم به صورت محتوایی و اجرایی عمل می کنند که کمیته تبلیغات رسانه ملی، کمیته مراسم، کمیته اطلاع رسانی و کمیته تولید موضوع  و محتوا از جمله آنهاست. درخواست های زیادی به سازمان حج و زیارت رسید مبنی بر اینکه سازمان های مردم نهاد در خواست مشارکت در برزگداشت نخستین سالگرد شهدای منا را داشتند از این رو کمیته ای را به این امر اختصاص دادیم که مسئولیت آن را سازمان بسیج به عهده گرفته است.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هفت جلسه این کمیته تا کنون تشکیل شده، تاکید کرد: برنامه همه کمیته ها به ستاد مرکزی ارائه و تصویب شده است به طوری که  هر کمیته 10 تا 12 برنامه مصوب برای اجرا دارد.

وی اضافه کرد: از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده، اختصاص بخشی از موزه شهدا به شهدای منا است تا دلنوشته ها، وصیت نامه و آثار این عزیزان و خانواده هایشان رونمایی و در معرض عموم قرار گیرد.

اوحدی همچنین از برگزاری نخستین کنگره ملی بزرگداشت شهدای منا با حضور رئیس جمهور خبر داد و گفت: برنامه های نخستین سالگرد شهدای فاجعه منا از اول ذی الحجه شروع می شود و  تا نهم ادامه دارد.

رئیس سازمان حج و زیارت یادآور شد: فرخوان عمومی قرائت دعای عرفه را در سراسر کشور و به ویژه در مصلی تهران، طرح بازدید و سرکشی از خانواده شهدای منا، برگزاری نخستین همایش واکاوی علل فاجعه منا از دیگر برنامه های بزرگداشت این عزیزان است.

اوحدی در پایان از گرامیداشت شهدای منا در سطح بین الملل سخن گفت و بیان داشت: بزرگداشت شهدای منا در 14کشور انجام می شود و نگاه ما در خارج از کشور این است که به شکلی روشن گری اتفاق بیافتد تا دیگر شاهد وقوع چنین فجایع دردناکی نباشیم.
سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.