پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

مراسم تجلیل از آزادگان سرافراز در کاشان؛

برگزاری همایش «آیینه های مقاومت»در کاشان با حضور رئیس سازمان حج

برگزاری همایش «آیینه های مقاومت»در کاشان با حضور رئیس سازمان حج

رئیس سازمان حج و زیارت در همایش «آیینه های مقاومت» در کاشان با اشاره به رفتار حضرت زینب(س) پس از حادثه کربلا و در دوران اسارت و به کار بردن عبارت "ما رأیت الا جمیلا" گفت: اسرا و آزادگان نیز با وجود سختی های دوران اسارت به دلیل آنکه در ورای ظاهر به عمق این پدیده پی برده بودند آن را جز زیبایی توصیف نمی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی در  ویژه برنامه «آیینه های مقاومت» که با حضور گسترده آزادگان و خانواده های آنان در تالار فیض دانشگاه کاشان برگزار شد، به عنوان میهمان و سخنران ویژه این آیین پاسداشت با اشاره به اینکه اسارت در ظاهر به معنای محرومیت و مستحق نگاه ترحم آمیز است عنوان کرد: اما اگر با نگاه عمیق تری به پدیده اسارت بنگریم به مفاهیم اصیل تری از آن می توانیم دست یابیم
.

 وی با یادآوری تعبیر مقام معظم رهبری در خصوص آزادگان و کاربرد عبارت "الماس های درخشان" در مورد این قشرتصریح کرد: معظم له با بیان حکیمانه، آزادگان را به سخت ترین و مقاوم ترین عنصر یعنی الماس تشبیه می کنند.

 معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رفتار حضرت زینب(س) پس از حادثه کربلا و در دوران اسارت و به کار بردن عبارت "ما رأیت الا جمیلا" گفت: اسرا و آزادگان نیز با وجود سختی های دوران اسارت به دلیل آنکه در ورای ظاهر به عمق این پدیده پی برده بودند آن را جز زیبایی توصیف نمی کنند.

 وی دوران اسارت را برهه رهایی از دنیا و عدم تعلق به تمایلات دنیوی خواند و افزود: بر همین اساس است که مرحوم ابوترابی اسارت را قطعه ای از بهشت می داند چراکه آزادگان از زندگی دنیا عبور کرده و به آن وابستگی نداشتند.

 اوحدی در این خصوص به موضع گیری مقتدرانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در خصوص شهدای فاجعه غمبار منا اشاره کرد و گفت: تنها صدایی که از میان کشورهای مختلف در عربستان بلند شد صدای اعتراض جمهوری اسلامی ایران بود در حالیکه بقیه کشورها جرأت اعتراض نداشتند.

 وی به تلاش های بی بدیل گروه تفحص ایرانی برای جستجوی ابدان مطهر شهدای منا شاره داشت و افزود: با وجود عده اندک اما این گروه با تلاشی مستمر، نسبت به جست و جو و شناسایی ابدان مطهر اهتمام داشتند.

  شهردار کاشان سخنران دیگر این ویژه بود که با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی عنوان کرد: آنچه که امروز در کشور از آن برخودار هستیم به برکت خون پاک شهدا و رشادت های ایثارگران و آزادگانی است که جانفشانی و حماسه آفرینی کرده‌اند.

در ادامه این مراسم اجرای نمایش با محوریت اسارت توسط تعدادی از آزادگان و هنرمندان برنامه جالبی بود که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

 تجلیل از خانواده شهدای آزاده و تنی چند از آزادگان شاخص منطقه به همراه تقدیر از رئیس سازمان حج و  زیارت و مدیر کل حوزه ریاست ، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حج به عنوان آزادگان سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس بخش پایانی این آیین ویژه را تشکیل می داد.

 

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.