پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت در لرستان:

خیلی از کشورهای اسلامی در مقابل ظلم عربستان مهر سکوت بر دهانشان زدند

خیلی از کشورهای اسلامی در مقابل ظلم عربستان مهر سکوت بر دهانشان زدند

رئیس سازمان حج و زیارت در لرستان گفت: متأسفانه خیلی از کشورهای اسلامی در مقابل ظلم عربستان و کشتار حجاج مهر سکوت بر دهانشان زدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال برای برگزاری نخستین بزرگداشت سالگرد شهدای منا برنامه‌های بسیار خوبی در نظر گرفته‌ایم و ستادی با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه تشکیل شد.

وی افزود: از جمله برنامه‌های بسیار خوبی که دیده شده حضور  مسئولان سازمان حج و زیارت و مسئولان بنیاد شهید در مراسم استان‌ها‌ست که امروز مراسمی در  شهر خرم‌آباد، دورود  و ازنا برگزار می‌شود و در این مراسمات حضور می‌یابیم.

رئیس سازمان حج و زیارت عنوان کرد: نخستین بزرگداشت شهدای منا درخور شان خانواده شهدای منا و شهدای عزیز برگزار شد و فراتر از آنچه در ستاد بزرگداشت شهدای منا برنامه‌ریزی کرده‌ایم به اهداف خود رسیده‌ایم.

وی بیان کرد: اوج شکوه برنامه‌های این سازمان دیدار خانواده شهدای منا با مقام معظم رهبری بود که در روز 17 شهریور  دیدار عمومی خانواده شهدا بدون ایجاد محدودیت به‌صورت بسیار باشکوه انجام و شاهد فرمایشات تاریخی مقام معظم رهبری بودیم.

اوحدی در راستای پیگیری‌هایی که تاکنون انجام‌ شده تصریح کرد: در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم سه مطالبه جدید را مطرح کردند و دو پیشنهاد داشتند.

وی خاطرنشان کرد: مطالبه نخست مقام معظم رهبری رسیدگی به امور و پیگیری حقوقی و رسیدگی به خانواده معظم شهدا مورد توجه باشد و به دلیل نوع و گستره کار توصیه فرمودند بنیاد شهید، سازمان حج و زیارت و همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند تا بتوانیم به نحو اکملی این خدمات انجام شود.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: مطالبه دوم مقام معظم رهبری به کشورهای اسلامی بود که فرمودند امروز امت اسلامی با بنای بزرگ  و مصیبت بزرگی مواجه شده که  متأسفانه خیلی از کشورها مهر سکوت بر دهانشان در مقابل این ظلم عربستان زده‌ شده است.

وی اینکه بابیان مقام معظم رهبری درخواست دارند کشورهای اسلامی باید اقدامی جدی انجام دهند اظهار داشت: مطالبه سوم مقام معظم رهبری از سازمان‌های حقوق بشر و سازمان جهان بود که متأسفانه آن‌ها هم سکوت کردند.

وی همچنین در راستای ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین اظهار داشت: تا امروز آمار کسانی که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند از مرز 150 هزار نفر گذشته است.

وی افزود: براساس مصوبات ستاد اربعین که اخیراً اعلام‌ شده ویزا حق حاکمیتی دولت عراق است که داشتن ویزا و بیمه الزامی است، از هفته آینده شاهد صدور ویزا در چهار نقطه کشور  خواهیم بود که هموطنان در سامانه سماح به‌صورت شبانه‌روزی آماده پذیرش زائران هستند.

رئیس سازمان حج و زیارت عنوان کرد: متقاضیان ثبت‌نام را به‌روزهای آخر موکول نکنند؛ سامانه سماح، سامانه هوشمندی است که در این سامانه باید مرز خروجی و تاریخ خروج از کشور را مشخص کنند و اگر در روز خروج مرز مشخص‌شده دارای ترافیک بیش از ظرفیت باشد سامانه هوشمند تاریخ جدیدی را اعمال می‌کند بنابراین از مردم تقاضا می‌شود به‌موقع ثبت‌نام کنند.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود با این استقبال خوبی که در این مدت شده و ثبت‌نام از مرز 150 هزار نفر گذشته شاهد حضور بیش از 2 میلیون  زائر در موسم اربعین امسال باشیم.

مهندس اوحدی تصریح کرد: ملت و مردم عراق سال گذشته پذیرای خوبی داشتند و همه دستگاه‌های کشور همکاری خوبی با ستاد اربعین که مستقر در  کشور است انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: امسال پنج موکب با عنوان موکب شهدای منا در نظر گرفته‌شده که سه موکب در مرز مهران، چزابه و شلمچه و دو موکب بزرگ  نیز در شهرهای کربلا و نجف خواهیم داشت که پذیرایی در این موکب‌ها توسط فرزندان  شهدای منا انجام می‌شود که اقدامی در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فاجعه منا نباید فراموش شود است.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: مقام معظم رهبری تأکید داشتند باید کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود، اما واقعیت این است که عربستان وحشت دارد از تشکیل این کمیته، اگر عربستان ریگی به کفش نداشت حتماً از  تشکیل کمیته حقیقت‌یاب استقبال می‌کرد.

وی  اظهار داشت: به‌جای این هیاهوهای تبلیغاتی که عربستان راه انداخته و اخیراً نیز در موسم حج جو تبلیغاتی مسمومی را شروع کرده که  قطعاً راه به‌جایی نیز نخواهد برد و کارترهای تبلیغاتی دنیا نیز به دلیل پول حرامی که در دنیا خرج می‌کند از آن‌ها حمایت نمی‌کنند.

اوحدی افزود: باید کمیته حقیقت‌یابی با حضور  نمایندگان کشورهایی که آسیب‌دیده فاجعه منا هستند شکل دهند، متأسفانه عربستان تاکنون به این پیشنهاد تمکین نکرده البته شاهد هستیم در برخی کشورها صداهایی بلند می‌شود.

وی عنوان کرد: امروز مردم در پاکستان مطالبه کردند از دولت و مردم افغانستان  فاجعه منا را قصور، بی‌کفایتی، بی‌لیاقتی و شجره خبیثه ملعونه را  محکوم کردند.

رئیس سازمان حج و زیارت  بیان کرد: در شهر کروزونی و چچن نیز با حضور علمای بزرگ اهل سنت اعلان انزجار از فرقه وهابیت کردند و تأکید  داشتند وهابیت جزء فرقه اهل سنت نیست.

وی تصریح کرد: پیشنهاد دیگری که مقام معظم رهبری بسیار هوشمندانه تأکید کردند تشکیل شورایی برای اداره حج  بود، عربستان بر اساس  اتفاقاتی که به‌صورت مکرر شاهد هستیم و در سنوات گذشته نیز سبب خسارات سنگینی به مسلمانان  دنیا شده و سال گذشته بیش از هفت هزار شهید داشتیم که متأسفانه عربستان  هنوز بر  700 نفر تأکید می‌کند نشان می‌دهد عربستان لیاقت و کفایت لازم برای اداره حج ندارد.

اوحدی در راستای تحویل وسایل شهدای فاجعه منا به خانواده‌هایشان خاطرنشان کرد: عربستان تاکنون حاضر نشده حتی پروتکل حافظ منافع مبنی بر اینکه کشور ثالثی حافظ منافع دو کشور باشد را امضاء کندبنابراین باید منتظر باشیم وضعیت سیاسی دو کشور به کجا می‎رسد که در صورت تعیین حافظ منافع می‌توان نسبت به تحویل وسایل حجاج شهید اقدام کرد.

سازمان حج و زیارت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.