پایگاه اطلاع رسانی

سازمان حج و زیارت

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت :جهان اسلام بيش از هر چيزي نيازمند به وحدت است

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت :جهان اسلام بيش از هر چيزي نيازمند به وحدت است
نماينده ولي فقيه در امور حج و زیارت در مراسم همايش عمره گزاران استان تهران ضمن تاكيد بر بهره گيري از تمام لحظات و آنات سفر معنوي عمره اظهار داشت: قبل از آغاز سفر عمره، بايد آمادگي‌هاي لازم براي كسب فيوضات معنوي آن را پيدا كرد. در اين راه بايد با آسيب‌هاي اين سفر نيز آشنا شد و بدانيم كه شیطان در كمين ما است و بايد مراقب بود تا مبادا ما را از مسير حق منحرف گرداند.
حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر سفر معنوي عمره را داراي آثار فردي و اجتماعي بسياري دانست و افزود: يكي از آثار فردي سفر معنوي عمره، انس با قرآن و دعا است. در روايت آمده است كه اگر كسي بتواند در مكه مكرمه قرآن راختم كند از دار دنيا نمي‌رود مگر اين كه پيغمبر را در لحظه جان دادن بر بالين خود مي‌بيند و جايگاهش در بهشت را به او نشان مي‌دهد.
نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت يكي ديگر از آثار فردي سفر عمره را تحول روحي انسان و همچنين انس با زيارتنامه‌ها دانست و اظهار داشت: زيارت امين الله و زيارت جامعه، ما را با ائمه بيشتر آشنا مي‌كندو سبب مي‌شود ويژگي‌هاي آنها را بيشتر بشناسيم. وي توبه را عاملي مهم درآماگي روحي انسان براي سفر معنوي عمره و حج دانست و افزود: زمان توبه بايد قبل از سفر باشد تا روح انسان صيقل بيابد و آمادگي دريافت فيوضات الهي را داشته باشد.
وي پرهيز از افترا و تهمت و تفرقه را از مهم‌ترين آثار اجتماعي سفر عمره عنوان كرد و اظهار داشت: نبايد اجازه داد كه سخنان تحريك آميز عده اي سبب تفرقه ميان امت اسلام شود. بايد از همه امكانات براي تقويت اتحاد ميان مسلمانان بهره جست و تلاش تشيع در اين راه همواره ممتاز بوده است. ایشان افزود: در شرايطي كه جهان اسلام بيش از هر چيزي نيازمند به وحدت است، تكفيري در سوريه دست به جنايات و كشتار مسلمانان مي‌زنند كه اين اقدام ضربه جبران ناپذيري به اسلام و مسلمين وارد كرده است. حجةالاسلام و المسلمین قاضی عسکر خطاب به عمره گزاران اظهار داشت: بايد بدانيم كه اين سفر براي تقويت روح اتحاد وهمدلي ميان امت اسلام است و كسي براي بيان اختلاف ميان شيعه و سني به عربستان نمي‌رود. هدف ما در در سرزمين وحي دستيابي به معنويت و معرفت و وحدت است. وي افزود: زائران ايراني به عنوان سفيران كشور خود محسوب مي‌شوند و بايد با رفتار و منش خود با ديگران، چهره درخوري از تشيع و ايران اسلامي به جهانيان ارائه دهند. وي بر لزوم رعايت حجاب اسلامي از سوي بانوان تاكيد كرد و اظهار داشت: بايد مانند هميشه نشان دهيم كه حج ايراني‌ها ممتاز‌ترين حج در ميان كشورهاي مسلمان محسوب مي‌شود.
حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر، در بخش ديگري از سخنان خود به معرفي امكانات آموزشي بعثه مقام معظم رهبري اشاره كرده و ظهار داشت اين بخش با استفاده از فن آوري مدرن و اطلاعات بروز رساني شده و همچنين افراد مجرب وتحصيل كرده مي‌تواند امكانات خوبي را در اختيار كاربران خود قرار دهد. وي افزود: حوزه حج و زيارت جمهوري اسلامي ايران از تجربه بيش از ۳۰ ساله پس انقلاب برخوردار است و از پيشنهادات و انتقادات زائران عزيز استقبال مي‌كند.
آقای قاضی عسکر افزايش قيمت ارز و همچنين تخريب ساختمان برخي از هتل‌هاي مكه و مدينه را از دشواري‌هاي مبتلابه عمره امسال دانست و اظهار داشت: در شرايط موجود ميليون‌ها نفر در نوبت اعزام به عمره هستند كه ۱۰-۱۲ سال طول مي‌كشد تا به عمره مشرف شوند و هم اكنون به شما توفيق تشرف به اين سفر را يافته ايد، بايد آن را غنيمت دانسته و بهترين استفاده را از چند روز تشرفتان داشته باشيد.
روابط عمومی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.